Vyhledávání

Zajděte na pivo a čerstvý vzduch

Kousek za Mučírnou, v lehce přehlédnutelném olomouckém sklepení se skrývá nově otevřená hospoda Zkouška. Kolemjdoucí láká dovnitř nenápadná cedulka Pivovaru Chomout a prostory dole střeží tajemný obraz staroseverské bohyně Freyi.

Originalitu podniku dále umocňuje to, že je Zkouška první hospodou, kde je využito nanotechnologií, a to nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Skrze svého známého se majitel dozvěděl o zvláštním typu technologií, které čistí vzduch mimo jiné od mechů a plísní. Mají také velký potenciál zbavovat prostor nečistot z cigaretového kouře. Zatím se jedná pouze o pár místností, ale uvažuje se o jejich postupném rozšiřování. Tento typ nanotechnologií je i poměrně levný, není to tak, že by si ho nemohly dovolit další podniky. Jen je to něco navíc.

„Je to zatím opravdu taková zkouška,“ říká se smíchem Giuseppe Maiello, spolumajitel podniku a rodilý Ital z Neapole. „Toto je můj první kontakt s podnikáním, ale některým věcem už více rozumím. Je to těžké.“ I za cenu ušlých zisků se Zkouška snaží dodržovat sadu principů, týkajících se hlavně otázek ekologie a svobody. Vaří jen fair-trade kávu, podporuje lokální Pivovar Chomout a nepodává masové pokrmy, ovšem s překvapivou mírou tolerance. „Svoboda je pro nás důležitější. Maso tady podávat nebudeme, ale pokud si někdo přinese například kebab odvedle, my mu to nezakážeme.“

Od středečního večera můžete dát Zkoušce šanci i vy, posoudit, jak moc je zdejší vzduch opravdu čerstvý, a možná podpořit rozvíjející se projekt, jenž by mohl svým snažením zasít nový trend a vyzdvihnout tak zodpovědnost jako žádoucí hodnotu i u dalších podnikatelů.

Externí pracovník

Výplňový text, než si autor doplní info.