Vyhledávání

POZVÁNKA: Vzpomínání na Jávu v Galerii U Mloka

Slavnostní zahájení nové výstavy proběhne 9. května v pět hodin večer v Galerii U Mloka v Olomouci, nese název Vzpomínky na Jávu od Radka Nonecka. Výstava probíhá od 9. května do 31. května. Otevírací doba galerie je od jedné do sedmi hodin večer, od úterý do čtvrtka. Kurátorkou celé akce je Eva Červenková. Vstupné je zdarma.

Radeck Noneck je malíř, street artista a grafik. V roce 2015 se vydal na stipendijní pobyt do indonéské Yogyakarty, kde se intenzivně věnoval malbě a streetartovému umění. Cesta ho inpirovala k vytvoření cyklu obrazů. Jeho kolekce obrazů v galerii obsahuje číslo osm, které když otočíte o devadesát stupňů, vznikne nekonečno, nekonečná smyčka.

„Nekonečno znamená pro mě nekonečnou dřinu, ale i uspokojení a dobrodružství,“ řekl Noneck o svém umění. Jeho výstava je inspirována cestou, na kterou stále vzpomíná ve svých obrazech. Smyčka vzpomínek a zážitků. Vystavené obrazy rekapitulují celé jeho dobrodružství.

Noneck prošel ateliérem Reného Hábla na zlínské soukromé vyšší odborné škole umění a získal obecnější povědomí o výtvarné scéně. Jeho novodobá tvorba je zaměřená na abstraktní a geometrické tvary. Noneck se snaží propojit malbu a grafický design.  Hlavní rozvoj svého umění si uvědomil právě na Yogyakartě.

 

Fotografie: Radek Noneck (www.artbanana.cz), www.refresher.cz

 

Nikola Orlitová

Nikola Orlitová