Vyhledávání

Vystoupení O.LI.V přispělo na veřejnou sbírku

Moravské divadlo v Olomouci se v úterý 1. listopadu 2011 stalo svědkem napínavého improvizačního souboje mezi olomouckými O.LI.VAMI a ostravskými OSTR.UŽ.I.NAMI. Výtěžek z tohoto představení putoval na veřejnou sbírku.

Divadlo bylo naplněné až po střechu. Koho by nelákalo hodit si po rozhodčím papučí, když se nám jeho rozhodnutí nelíbí? Ovšem to nebude jediný důvod, proč přišlo tolik lidí. Improvizační schopnosti všech aktérů byly nepopsatelné. Dva týmy po třech hráčích se utkávaly v různých disciplínách: „Lovesong“, kdy herci zpívali dívce z publika milostnou píseň či „Polovina času“, kde museli scénku postupně zkracovat o půl času, avšak zachovat v ní vše, co bylo v původní dlouhé verzi, atd. Improvizátoři nehráli proti sobě, ale spolu. Diváci pak hlasitým sekundovým potleskem rozhodovali o vítězi kola. Dalšími důležitými aktéry celého vystoupení byli hudebníci a měřič času. Hudba dotvářela celkovou atmosféru a čas se musel měřit proto, že každá scénka měla určité časové omezení, jež muselo být přesně kontrolováno.

Celým večerem nás provázela slečna moderátorka, která byla „poddaným“ pana rozhodčího. Ten měl vše řádně pod kontrolou a dokázal zkrotit i nezbedné diváky. Byl správným mužem na správném místě. Závěr však přinesl překvapení. Poslední disciplína s názvem „Mikrofon“, kdy improvizátoři vyzpívávají své emoce, měla zcela objektivní téma „zneužívání poddaných“. Celá situace se pak zvrtla v závěrečnou revoluci, která proběhla jak ve scénce, tak i na jevišti. Slečna moderátorka se stala rozhodčím a pan rozhodčí „poddaným“.

Tento improvizační večer přispěl na veřejnou sbírku občanského sdružení Prometrum částkou 33 380 Kč, jak prohlásil pan Pavel Jelínek, předseda sdružení. Peníze se použijí na koupi diodového laseru pro plicní kliniku Fakultní nemocnice v Olomouci. Pokud vás tato akce zaujala, neztrácejte hlavu, že jste ji propásli. Nebylo to jediné představení, jehož výtěžek poputuje na tyto účely. V olomouckém S-cube se 29. listopadu 2011 uskuteční další improvizační vystoupení. Tentokrát budou hrát O.LI.VY s PA.LE.ŤÁK.Y, kolegy z Pardubic.

Nenechte si ujít další strhující podívanou, jejíž závěr není nikdy jistý. Úterní improvizační souboj mezi O.LI.VAMI a OSTR.UŽ.I.NAMI dopadl nerozhodně, ale 29. listopadu může být všechno jinak!