Vyhledávání

Vyrazte na Noc básníků do Ponorky!

Výzva pro básníky, veršotepce, poety a všechny shromažďovače šuplíkových textů: ve čtvrtek 13. listopadu 2014 od 20.00 v olomoucké hospodě U Muzea neboli „Ponorce“ se uskuteční Noc básníků. Tentokrát rovnou ve třech podobách!

V první části každý přinese svou báseň, kterou chce prezentovat (pouze jeden příspěvek) a po svém autorském přednesu ji předá neúplatné porotě. Ta vybere a vyhodnotí tři nejlepší básně, jejichž majitele čeká odměna v podobě pivních žejdlíků.

Prostor zúčastnit se dostanou i mistři improvizace. Na začátku Noci básníků totiž z publika zazní tři libovolná slova a každý z přítomných bude moci na vyřčená slova napsat báseň. Ani ty nemine pivní odměna.

Beer_holiday

Novinkou tohoto klání jsou takzvané Básně v prostoru. Přineste svou báseň, tištěnou nebo ručně psanou a zavěste ji do prostoru Ponorky (na věšák, u internetu, volně na stole, na nástěnku, na dveře WC nebo rovnou na záchodě…). Na druhou stranu svého příspěvku napište: Ostrovy bez hranic, Básně v prostoru a své jméno. Jediná podmínka je, že báseň musí být o ponorce nebo o hospodě a od každého autora bude počítán pouze jeden příspěvek. Všechna díla pak budou veřejně přečtena porotou.

Pořadatelé dokonce mysleli i na nešťastníky, kterým povinnosti brání se na Noc básníků osobně dostavit. Jejich umělecké výtvory tak přijmou do 10. listopadu na email mikymar@seznam.

Nechte projevit své básnické střevo a určitě si vysloužíte lákavé pivní ceny nebo dort pana hostinského. Vždyť kde se lépe poetizuje, než v hospodě u dobře načepovaného piva!

Foto: mynslc.com