Vyhledávání

POZVÁNKA: V rytmu první republiky s Karnevalem APA!

Doba první republiky je známá pro svůj vznešený styl, kterým se módní návrháři či stylisté inspirují dodnes. Zlatá éra dam ověšených perlami, gentlemanů s kapesníčkem v klopě saka a tatíčka Masaryka je sice již dávno za námi a stroj času na její návrat bohužel nemáme, ovšem jeden tip, jak si ji prožít, bych měla. Tím je Karneval APA, který se uskuteční již příští pátek 6. dubna v BEA centru.


Stylizované retro plesy jsou stále oblíbenější záležitostí. Ono není divu. Distancovat se od dnešní uspěchané doby a přeměnit se do elegantní dámy či kavalíra může být perfektní možnost jak vypnout, a to nejen od školního shonu. Studenti druhého ročníku Aplikovaných pohybových aktivit z Fakulty tělesné kultury UPOL by vás proto rádi pozvali na již jedenáctý ročník Karnevalu APA, kde je nejen prostor plesu uzpůsoben bezbariérově, a tudíž si ho může vychutnat opravdu každý.

Pokud by vás zajímalo, na co se můžete těšit, tak program je skutečně velmi pestrý. Po celý večer bude k tanci i poslechu hrát tematická kapela New Street Band, která svými rytmy dokáže roztančit nejen Novou Ulici. A jelikož jsou studenti FTK činní, můžete se v průběhu večera těšit na vystoupení nejen studentů APA stylizované do prvorepublikové doby, ale i na představení rekreologů, rovněž z FTK. Taktéž budou uděleny ceny ČAAPA, APAč roku a Výroční ceny Centra APA.

Ačkoliv není prvorepublikový kostým podmínkou, můžete využít příležitosti se vyšňořit a alespoň pro jeden večer se vymanit z koloběhů riflí a oblíbené vytahané mikiny. Přeci jen, ples je výbornou příležitostí k tomu ukázat se v trochu lepším světle, než jak vás vidí spolužáci na seminářích v osm ráno. Společně s dalšími cenami se totiž bude vyhlašovat i král a královna karnevalu. Takže popusťte uzdu své fantazie coby módních stylistů a při troše štěstí vás titul nemine!

Pokud jsem vás nalákala a jen přemýšlíte nad tím, kde sehnat lístek, stačí zajít na sekretariát APA na Fakultě tělesné kultury na Neředíně. Pokud se vám nechce jezdit tak daleko až na kraj města, můžete si pro něj skočit do UPointu na Horní náměstí. Lístky seženete v předprodeji za 200 Kč, ale pokud se rozhodnete na poslední chvíli, můžete si je koupit i na místě za 250 Kč. A pokud půjdete jako asistent či doprovod handicapovaného, bude vás to stát jen 50 Kč. Jestli patříte mezi ty, co si z plesů vždy rádi přinesou i nějakou výhru, jistě vás potěší, že vstupenky jsou slosovatelné. Mezi cenami je například pobyt v Krkonoších v resortu Luisa, dále například mobil, či výbava na lyže, ale i klasiky, které potěší každého, jako balíček uzenin, vína, vouchery a další.

Takže vyleštěte perly po babičce či lakýrky po dědovi, oprašte róby a kvádra a přijďte se přenést do elegantní doby swingu. Všichni organizátoři a studenti Aplikovaných pohybových aktivit se na vás velmi těší!

Zdroj fotografií: Karneval APA

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥