Vyhledávání

UP Business Camp: Dokonalá motivace k podnikání

Druhá listopadová sobota patřila pátému ročníku podnikatelské konference UP Business Camp. „Zúčastnilo se 180 začínajících podnikatelů, studentů a nadšenců do byznysu, marketingu a startupů,“ uvedla tisková mluvčí Gabriela Sýkorová Dvorníková. Během celého dne se účastníkům představili podnikatelé z různých oborů, od výrobců designových hodin až po motivační diář.

„Na podnikání je nejtěžší dělat správné věci se správnými lidmi. Někdy mladí lidé nemají příležitost získat zkušenosti do úplných začátků svého podnikání. Na UP Business Campu se snažíme, aby jeho účastníci tuto příležitost získali. Aby nasáli nové nápady, sdíleli zkušenosti s ostatními a získali nové kontakty,“ uvedl ředitel Vědeckotechnického parku Jiří Herinek, který konferenci zahájil.

Program se dělil do čtyř hlavních bloků, které na sebe postupně navazovaly. Jako první přednášející se představil výrobce designových hodin Jan Čížek z Loop-store. Posluchačům předal poselství, aby se nesoustředili pouze na hodnotu peněz, ale také na to, zda si skutečně plní svůj životní sen. Jakub Tížek ze společnoti James Grant mluvil o pomoci startupistům, o budování vztahů se zákazníky a o tom, jak je důležitá zpětná vazba.

Začátky svého podnikání, přešlapy i zkušenosti předal účastníkům spolumajitel Baru, který neexistuje Jan Vlachymský. Podle jeho slov je nejlepší podnikat v tom, čemu člověk vůbec nerozumí, a nenechat se ovlivnit trhem. Přednáška nejmladší účastnice Lucie Štruncové zaměřená na značku LC Tools publikum nadchla zejména kvůli tomu, kolik je Lucii let a co všechno zvládá. Studuje umění, píše blog o své práci, vydává časopis zaměřený na vyrábění z polymerové hmoty, učí na workshopech, vyrábí vlastní kolekce šperků a se svým otcem vyrábí kvalitní nástroje pro práci s polymery, které dodávají do celého světa.

Zástupce Czech Investu Jakub Hudec vzal posluchače až za hranice zeměkoule. Představil ESA BIC, projekt, který podporuje startupy s využitím vesmírných technologií zpátky na zemi. Představil také projekty, které Czech Invest nabízí pro začínající podnikatele. Poslední přednáška patřila Jiřímu Doležalovi a Janu Emlerovi, kteří vyrábí motivační diáře Doller. Zdůraznili, že nejdůležitější je žít své sny.

Během celého dne byl připraven doprovodný program, mimo jiné kampaň za férové banány, stánek Loop-store nebo možnost vyzkoušet si pohyb ve virtuální realitě od Vault42.

Fotografie: Gabriela Sýkorová