Vyhledávání

Ubytovací zlodějna a la UPOL

„Hej kámo, cos měl dneska k obědu?“

„Dneska sem se rozšoup, koupil sem si housku!“

„Nekecej, kdes na to vzal, když ti strhli přes dvě stovky ze stýpka?“

 Ano přátelé, čeká nás hlad a bída. Ministerstvo školství se rozhodlo, že přestane odírat učitele a zaměří se pro změnu na studenty. Místo původních 750 Kč měsíčně budeme v rámci ubytovacího stipendia od teď dostávat 540. Rychlou matikou přijdeme o 210 měsíčně, 630 za tři měsíce a 1890 za rok. To už je docela balík. Za 1890 korun si můžete koupit spoustu potřebných věcí! Třeba zahradní skleník, mobil z bazaru, třídenní pobyt na Šumavě pro dva nebo pouzdro na kolt z Aukra (hodilo by se zejména na cestu za zjednáním pořádku na ministerstvo).

keep-calm-and-give-em-hell-kid-10

Na facebooku univerzity se o nejnovější změně financování studentských obědů, skript a piva strhla bouřlivá debata, ze které se vám při čtení pohrnou slzy do očí. Obvinění létají na všechny strany - UP, SKM, rektor, studenti, komunisti, Hitler… Klasika. Kdyby házení viny vydělávalo peníze, nějaké stipendium by už nikoho nezajímalo. Cenu za nejhustějšího komentátora udělujeme rektorovi, profesoru Jaroslavu Millerovi. Na  otázku jisté studentky, kdo že je ten blbec ve vedení, odpověděl s ledovým klidem: "Marie, přijďte za mnou ve čtvrtek v pravé poledne a promluvíme se spolu..." Buuuuurn.

giphy

Celá věc je o to zábavnější, když právě v těchto týdnech probíhá udělování „odměn“ za vnášení nepovolených spotřebičů na koleje a nedávno se rozhodlo o zvýšení kolejného. Ještě chvíli a budeme platit i za vchod do budov. Když už chcete někoho vytočit, tak to musíte udělat pořádně. Celé to trochu smrdí, že? Souhra náhod nebo promyšlený vládní plán? To se dozvíte v příštím díle seriálu Akta X.

Peníze nejsou nikde, to je prostě fakt. Ale proč brát to minimum lidem, kteří mají chudobu "v popisu práce"? Logicky, když půjdete někoho okrást, taky si nevyberete bezdomovce. Proč tedy okrádat studenty? Kdepak asi udělali soudruzi z MŠMT chybu? Pokud plánujete stížnosti, protesty, demonstrace, defenestrace, atentáty, hladovku nebo sebeupálení, můžeme vás s klidným srdcem nasměrovat na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a ještě vám zabalíme svačinu na cestu. Jestli se ovšem nechystáte držet tu hladovku. Smutným faktem však zůstává, že ať upálíte kohokoliv, moc s tím nenaděláte. Šiřte proto nesouhlas, vztek a tento článek dál, a třeba si mecenáši na ministerstvu uvědomí, že sdírat kůži z někoho, kdo žádnou nemá, je holý nesmysl.