Vyhledávání

Typhoon in da city vol. 3 (ne)roztřáslo patnáctku

Kdo má rád metal, crossover nebo hardcore a mladé, neprofláklé kapely, neměl by si nechávat ujít Typhoon in da city – koncert, který se v klubu 15 minut odehrál již potřetí. Paradoxně, kdo chyběl v sobotu, může litovat jen toho, že neviděl Faith Inside spolu se zpěvačkou Haňou (The Fall of Ghostface). Z plánovaných pěti kapel vystoupily nakonec jen tři, což já osobně považuju za maximální množství. Všeho moc totiž škodí. Začátek posunutý o hodinu a půl jen zmíním, to už mě nepřekvapí.

Každý, kdo už někdy navštívil nějaký koncert v patnáctce, ví, že zvukově to tam není to pravé ořechové, ovšem když skloubíte špatný zvuk a špatného zvukaře, dostanete katastrofu na druhou. Jako první vystoupila břeclavská crossover – nu-metalová kapela Mad Line, a i kdybych sebevíc chtěla, neslyšela jsem nic pozitivního. Vystoupení, které mohlo být příjemné na poslech, totiž kazilo neustálé dunění z basy, které tam opravdu, ale opravdu nemělo co dělat, a špatně ozvučená zpěvačka. Jestli uměla zpívat jsem se bohužel nedozvěděla a raději jsem se schovala na baru.

Další naskočili Faith Inside, kterým nedávno odešel zpěvák, a tak na svou koncertní šňůru přibrali Haňu. I bez mikrofonu předváděla screamování, které se rozléhalo celou patnáctkou. Zvukařovi se povedlo nazvučit Faith Inside tak, že to nervalo uši (inu, opakování matka moudrosti). Po prvním songu naskočilo před mini podium pět týpků a začalo se před Haňou napařovat jako kohouti před slepičkou, až dokonce muselo asi 20 lidí (víc jich tam nebylo) ustoupit o pár kroků zpět.

Jako poslední exemplář se představili Tartaro:s z Krnova. Nedbala jsem na upozornění svých přátel, že nic horšího už dnes neuslyším a šla si poslechnout jeden song. Ten mě však odradil natolik, že jsem se posilnila kapkou alkoholu a raději se šla zase schovat.

Co říct na závěr? Někdo by na sobě měl makat, hudba má totiž lidi bavit, ne děsit. Kapely:

MAD LINE (crossover - nu-metal) Břeclav http://bandzone.cz/madline

TARTARO:S (hardcore) Krnov http://bandzone.cz/legendoftartaros

FAITH INSIDE (crossover) Olomouc http://bandzone.cz/faithinside