Vyhledávání

Tisíce lidí se v úterý večer "vracely do školy"

Den před svátkem svatého Václava se na Korunní pevnůstce odehrál festival pořádaný společností T-music. Organizátory je třeba pochválit za zvukovou aparaturu, bylo opravdu znát, že se o ni starají profesionálové. Akce proběhla pod záštitou rektora univerzity Miroslava Mašláně, naše alma mater však nikde svůj propagační stánek neměla. Místo toho jste se mohli podívat do stanu Západočeské univerzity v Plzni nebo Univerzity Karlovy. Mimo to si T-mobile pro návštěvníky přichystal soutěže a hry.

Z organizačního hlediska vznikly již na začátku akce určité kolize. Na facebooku byly zveřejněny dvě události propagující tento festival a v každé z nich bylo napsáno jiné pořadí kapel, což vedlo k upřímnému naštvání některých návštěvníků. Na události, která měla potvrzeno sedm a půl tisíce účastníků, se mělo začínat s hraním v 16:00, a to kapelou UDG. Za ní následovali Polemic, Sto zvířat a Horkýže slíže. V druhé události na facebooku byl start avizován již na 15:00 a program měl začít vystoupením kapely Nebe, poté měli následovat UDG, Horkýže Slíže, Polemic a na závěr Sto zvířat. Kdo Pevnůstku navštívil, dá mi za pravdu, že vyšel až druhý line-up, což mnohé návštěvníky nepotěšilo. Našlo se nemálo lidí, kteří do areálu dorazili právě kvůli Horkýže slíže a slušně řečeno je rozesmutnilo, že ti své hraní pro dnešek ukončili. Teď se snad jen rozpoutá diskuze, zda-li je to chybou organizátorů nebo volností ve tvoření veřejných facebookových událostí.

Jediná brána Pevnůstky přivítala přes osm tisíc lidí, takže to u ní chvílemi vypadalo jako na Love Parade v Německu. Pokus dostat se okolo sedmé hodiny ven z areálu jsem sice korunovala úspěchem, ale až po neskutečné půlhodinové tlačenici, kde se mísily proudy lidí chtějících ven i dovnitř. Naštěstí organizátory napadlo v polovině brány vytvořit zábrany, ale až poté, co si tam někteří zažili malé osobní peklo. Další únikový východ vedl přes arboretum, ten byl však uzavřen. Stánek s rychlou lékařskou pomocí byl v areálu buď dobře skryt, nebo chyběl úplně, což je trochu zvláštní vzhledem k množství (opilých) lidí.

Pivo Gambrinus, které jste si mohli v areálu zakoupit za 28Kč (cena pro festivaly přiměřená, pro studenty poněkud vysoká), protahovalo močové měchýře snad všem, proto není divu, že u pouhých devíti TOI-TOI záchodků byly dlouhé fronty. Někteří pánové i některé nestydlivé dámy se po setmění nebáli vykonávat svou potřebu u plotu. Nás ostatní, kteří nemají rádi očumování, to stálo docela dost nervů. Pochvala však patří korýtku s tekoucí vodou.

Ne každý však holduje chmelovému moku, vinotéky v okolí kolejí i nejužšího centra města musely zaznamenat nárůst tržby, jelikož se tvořily fronty až ven. Studenti, natěšeni na den volna uprostřed týdne, po skončení akce neodpadli po celém dnu plném alkoholu a zábavy, ale pokračovali do nejbližších klubů a hospůdek. Oficiální afterparty se konala v U-klubu, nicméně nemalá skupina lidí postávající před vchodem nás od návštěvy odradila. V S-cube se odehrávala akce Bubbles, která nám po částečně rockovém odpoledni nepřipadala jako nejlepší nápad, takže poslední přijatelnou variantou byla patnáctka, kde se během večera vystřídalo přibližně 650 lidí.

[gallery]