Vyhledávání

Tata Bojs předvedli koncert, který se nebude jen tak opakovat

Sváteční večer 17. listopadu v S-Cube patřil Ležaté osmičce, aneb novému albu skupiny Tata Bojs, kteří v Olomouci odehráli první vystoupení po pěti letech (výjimkou je akustický koncert v Jazz Tibet Clubu). Koncert s předkapelou Sunflower Caravan si nenechalo ujít na 500 lidí.

Sunflower Caravan, osvícení docela ostrým červeným světlem, měli ze začátku trochu problém se chytnout, publiku to však vynahradili entuziasmem, který do svého koncertu vnesli. Díky technickým vymoženostem, jako je mikrofon, který si umí pohrávat s hlasem, znějí Sunflower Caravan trochu uměleji, než jiné kapely, což jim je k prospěchu.

Po půl desáté se fanoušci konečně dočkali hlavních hvězd. Tata Bojs na pódium naskočili ve tričkách v barvách svého nového alba, s baterkami v rukou a Progresivním intrem, čímž začali opravdu výbornou show, zvláště, když hned poté Mardoša a Milan Cais přehrávali scénku z francouzského filmu Piti piti pa (song Attention aux hommes). Kluci si velice chválili olomoucké publikum a bylo vidět, že jak kapelu, tak posluchače koncert opravdu baví. „Rozpomprlíkovaní“ Tata Bojs odehráli většinu songů z Ležaté osmičky a přidali i nejúspěšnější skladby ze starších alb. Po koncertě jistě mnohé potěšili svou přítomností u merchandise stánku, kde si jako úplně normální smrtelníci povídali s fanoušky. I organizátoři si Tata Bojs chválili jako velice příjemné hosty.

Co dodat na konec? Myslím, že koncert Tata Bojs se dá považovat za jednu z nejlepších událostí podzimu nejen v S-Cube, ale i v Olomouci. Mimochodem, opravdoví fanoušci si nenechali ujít páteční Jazz Tibet Club s Mardošovým autorským čtením nebo nedělní Talkshow Davida Hrbka v Divadle hudby.

Foto: J. Krátký, více zde.   [gallery link="file"]