Vyhledávání

Tak trochu jiné prázdniny

Všichni si jistě pamatujeme na dobu našich "mladých let", kdy jsme trávili prázdniny na letních táborech po celém Česku. Bylo to období plné her, dobrodružství a navazování nových přátelství, na která s nostalgií vzpomínáme dodnes. Dětská léta jsou už pryč, ale přesto můžeme zažít něco obdobného i teď jako dospělí z pozice campleadera (vedoucího) workcampu.

hele

Workcamp je veřejně prospěšný projekt, který se snaží prostřednictvím dobrovolných aktivit docílit toho, aby se nám žilo na světě lépe. Témata workcampů jsou různá – záchrana živočišného druhu, práce se seniory či znevýhodněnými dětmi, rekonstrukce poškozených objektů. 

děti

Campleader dostane na starost skupinku 7-16 dobrovolníků z celého světa, se kterými bude společně pracovat na přiděleném projektu. Jeho práce spočívá v motivaci a koordinaci svěřenců, aby úspěšně dosáhli cíle své práce. Aby toho na jednoho vedoucího nebylo moc, většinou má skupinu na starosti tým dvou lidí.

Dobrovolníci získají mnohé zkušenosti a setkají se s lidmi z celého světa. Společným jazykem je angličtina, ruce, nohy, mimika, gesta – zkrátka cokoliv. Campleader funguje také jako zprostředkovatel poznávání české kultury a zvyklostí. Tato práce umožní osobní i profesní rozvoj, zdokonalení v cizích jazycích a člověk udělá něco opravdu užitečného. Role vedoucího je dobrovolnická – tedy neplacená.

zkus si dobr

Pro jakékoliv další dotazy nebo připomínky, neváhejte kontaktovat Renatu Lupačovou (projekty.cr@inexsda.cz), která je jistě ráda zodpoví. Nabídku workcampů a bližší informace k nim naleznete na webových stránkách www.inexsda.cz

Foto: www.inexsda.cz