Vyhledávání

Studium v číslech: V pohodlí domova se učí většina studentů

Mezi stinné stránky studia na vysoké škole bohužel patří učení. Tato činnost, do které se většině z nás hodně často nechce, nás bohužel bude provázet prakticky celým životem. A jak dopadli naši respondenti? Učí se vůbec? A kde je nejlepší místo na učení?

S oblibou také odkládáte všechno na poslední chvíli? Seminárka nemá nohy, takže neuteče. Z předtermínu se pouhým kliknutím přehlásit na termín řádný – dneska je přece Mírova narozeninová oslava a tu si nemůžete nechat ujít.

Říká se, že student je tvor lenivý, ale to nejspíš neplatí pro ty, kteří navštěvují Univerzitu Palackého. Celkem 901 studentů z celkových 1516 dotázaných se učí nejen o zkouškovém, ale i během semestru. Pouhých pět se jich neučí vůbec a 599 si nad učení sedne pouze o zkouškovém. Není příliš překvapující, že během semestru se učí nejčastěji medici. Naopak právníci a filozofové nechávají učení s oblibou až na zkouškové.

ČTĚTE TAKÉ: Většina studentů si při škole přivydělává / Filozofové a právníci vedou pravý studentský život / Polovina studentů chodí na nepovinné přednášky

Tip na správné studijní prostředí a atmosféru má nejspíš každý student. Někdo nezvládne zkouškové bez spousty tabulek čokolády, jiménu pomáhá, když si látku nahlas přeříkává.

Další otázkou, kterou se náš dotazník v souvislosti s učením zabýval, bylo vhodné místo k provozování této ne příliš oblíbené, zato ale nutné činnosti. S obrovským předstihem, celkem 93 %, vyhrála možnost doma. Ať už na koleji, privátě, či opravdu v místě trvalého bydliště. Krásná a historická „upolácká“ knihovna získala slabých šest procent a pouhopouhé jedno procento zůstalo možnosti, že studenti na učení ani nemrknou (těm můžeme jen tiše závidět odvahu, či genialitu).

Jak studenti bydlí? V čem tkví výhody privátů a kouzlo kolejí? Sledujte Helenu a čtěte již příští úterý!