Vyhledávání

Studium v číslech: Co nás zaujalo?

Helena vás celý zimní semestr provázela naším dotazníkem Studium v číslech. Množily se dotazy, jak jsme dotazník vlastně zpracovávali. Přes sociální síť Facebook jsme oslovili 1500 studentů univerzity a ti nám odpověděli na naše všetečné otázky.

Většina (1100 odpovědí) pocházelo od žen, zbytek od mužů.

Přinášíme Vám osm věcí, které nás nejvíce překvapily!

  1. Vtip, který se neustále opakuje. Sportovci neumí mluvit, ani psát. Živoucím důkazem toho je student, nekuřák a prvák hlásící se k Aplykované tělesné výchově. Chybička se vloudí!
  2. Na UP se najde i studentka, která obědvá jen menu v restauracích, přitom od rodičů dostává méně než dva tisíce měsíčně. Jedinou kulturní akcí, které se zúčastňuje, je poker. To docela vysvětluje to, že nemá žádnou brigádu. Hodně štěstí v dalších hrách!
  3. Medici a zubaři očividně dodržují zásadu zdravého těla. Z dotazovaných kouří jen každý jedenáctý. Berme si z nich příklad!
  4. Na UP se najdou i lidé, kteří dostávají od rodičů více než 6000 Kč měsíčně a stejnou částku si vydělávají. Tohle jim můžeme jen závidět.
  5. A Helena se ptá: Jak je možné, že jen 6 % studentů se učí v knihovně, přitom je knihovna neustále plná a poslední volná místa jsou jen u hlučících kopírek?
  6. Helena také lituje právníka ze 3. ročníku, který tvrdí, že jediná kultura, se kterou se potkává, je ta, o níž čte v knihách. Ti právníci, kteří pravidelně chodí v úterý do Účka, by asi nesouhlasili.
  7. To jiná právnička, tentokráte druhačka, za největší kulturní akci považuje svůj vlastní zpěv. Helena se ptá: Slyšet, či neslyšet?
  8. Závidět také můžeme studentovi regionální geografie, který je na tom tak dobře, že navštěvuje noční kluby a utratí okolo 1500 za alkohol.