Vyhledávání

Studentský brloh mezi hospodami

Dámy a pánové, je mi ctí vás uvítat v našem skromném bytečku. Pro studenta se nachází na velmi nebezpečném místě – přímo přes cestu je hospoda zvaná Nirvána, pokud se nám nechce ani přecházet, stačí ujít 15 metrů doleva a jsme v Los Bastardos. Na dohled máme také známou hospodu U Dvou strašidel, a když se večer opravdu vydaří, klub 15 minut je nedaleko.

Toť k poloze bytu, nyní k jeho obsazení. Žije nás zde šest, z toho pět chlapců a jedna dívka. Věkově bychom měli být všichni v prvním ročníku na magistrovi, ale bohužel tomu tak není. Rovná půlka z nás zatím bojuje v ročnících nižších. Pojďme se už ale podívat, jak to u nás vypadá.

Vstupní chodba, před sebou máte pohled do kuchyně. Všimněte si tabule Staropramen, na které je rozpis služeb v bytě.

Naše kuchyně není zrovna hyper moderní, ale dá se to přežít. Nejhorší je ustavičný boj s nádobím, máme ho poměrně dost a nikdo ho po sobě ihned neumyje, a tak stačí 3 dny a kuchyň je totálně zahlcená špinavým nádobím.

ČTĚTE TAKÉ: Kolejní bydlení v režii tří prvaček

V koupelně si prosím povšimněte hned několika různých vzorů kachliček, lina, a nátěru. Myslím, že takto různorodou koupelnu jen tak někdo nemá, a to není vidět na pravou stěnu, která je celá bílá.

Obývací pokoj je srdcem našeho bytu. Televize je samozřejmě jen machrovinka, že na to máme. Více než ji využíváme knihovničku. A ten strom v rohu vážně stále žije...

Moje království! Vždy, když si lehám do tohoto povlečení, si připadám jako Rákosníček.

Zrcadlo naproti postele není vůbec dobré! Ráno, když se zvedám, abych konečně vstal, musím dávat pozor, abych se nedopatřením nespatřil. To bych měl hned chuť  zase se rychle schovat pod peřinu.

Postel mého spolubydlícího, normálně má samozřejmě povlečení, ale vzal si ho domů na vyprání.

Pohled z kuchyně na policejní dvůr. Díky velmi blízké přítomnosti policie se cítím bezpečně.

Rozloučíme se pohledem z obývacího pokoje. Na rohu, jak mnozí jistě poznali, se nachází klub 15 minut. Je až nebezpečně blízko, ale má to zase tu výhodu, že v zimě ušetříme za šatnu... Chodíme tam jen ve svetru.