Vyhledávání

Studenti se přišli bát do knihovny

Pro ty, co se rádi bojí, připravili zaměstnanci knihovny ve Zbrojnici v úterý 5. listopadu první letošní večerní čtení. To se tentokrát neslo v  hororovém duchu.

hororove cteni 1

Nadšenci předčítali úryvky z knih slavných českých i zahraničních autorů, mezi nimiž nechyběly ani povídky Poea, Gaimana, Lovecrafta nebo Doseděla. Přítmí jedné ze studoven tajemnou atmosféru skvěle podporovalo a při některých okamžicích bylo možné všimnout si děsu v očích posluchačů. Ti na hororové téma po skončení přednášky rovněž diskutovali a jednotlivá díla komentovali. Na závěr si organizátoři připravili pro všechny účastníky speciální hororovou soutěž, jejíž výherce vyhrál zajímavou cenu v podobě hororové knihy. „Tento projekt jsme oživili znovu po roce,“ vysvětlil spoluorganizátor a zaměstnanec knihovny Jindřich Juráš. „Jsme rádi, že se našlo tolik příznivců hororu,“ doplnil. Večerního čtení se zúčastnili převážně studenti, nechyběli ale ani jiní milovníci hororových příběhů.

Hororem to však v knihovně nekončí, organizátoři již chystají další tematicky zaměřené večery jako například sci-fi, fantasy a na své si přijdou i milovníci pohádek. Chcete-li se zúčastnit, stačí sledovat plakáty nebo Facebook knihovny.