Vyhledávání

Student žurnalistiky na UP získal mezinárodní novinářské ocenění

Student Univerzity Palackého Filip Titlbach získal v sobotu 6.října cenu Visegrad Local Press Awards v kategorii zaměřené na lokální politiku a instituce. Filip studuje druhý ročník jednooborové žurnalistiky a ocenění získal díky článku „Ředitel školy musel vysvětlovat okolnosti přednášky o komunismu“.   

 

Bez názvu

Celkově pořadatelé udělili sedm cen. Tři z nich získali novináři z České republiky, mezi nimiž byl i Filip, který ke svému úspěchu dodal: „Jako pro studenta žurnalistiky je pro mě velkou ctí přebírat mezinárodní cenu mezi zkušenými a skvělými novináři. Občas mě přepadávají stavy, kdy si říkám, že novinařinu vůbec dělat nechci. Pak ale přijdou takovéto  momenty, které člověka nabudí a motivují. Uvědomíte si, že děláte jedno z nejzajímavějších povolání. Řekl bych, že i jedno z nejužitečnějších, ale to už bych byl asi moc žurnacentrický.“ 

 

Novinářská cena Visegrad Local Press Awards byla letos udělována poprvé. Toto ocenění se snaží zviditelnit publicisty, kteří zaměřují svou práci na život lidí i v méně lidnatých oblastech. Do soutěže se mohou přihlásit čeští, polští, slovenští a maďarští novináři z regionálních periodik, nebo lokálních redakcí z celonárodních vydání i nezávislí autoři publikující na web. V roli porotce působí mimo jiné i Syndikát novinářů ČR.