Vyhledávání

Šrájova poradna: Love

Helena varuje: článek může obsahovat humor a stopové množství ironie

Tři krát tři je devět a kdo kručí, dlouho nejed! Devátá Šrájova poradna se právě dostává na světlo světa a s ní i děsivý příběh o výhrůžkách, lásce a happyendu. Pokud také patříte mezi majitele problémů, které potřebují vysvětlení, napište nám na helenavkrabici@gmail.com  nebo na náš facebook.

Milý Šrájo, mám strach. Všude, kam se v Olomouci vrtnu, na mě vyskakují podivné nápisy na zdech. Stále se v nich opakuje slovo "LOVE". Myslím, že mě pronásleduje gang pravdoláskařů a tohle jsou jeho výhružky. Co si o tom myslíš? A jaká je podle Tebe nejúčinnější obrana? Prosím Tě o zachování mé osoby v absolutní anonymitě, nevím, čeho všeho jsou schopni. S pozdravem, já.

Ahoj Ty,

nebudeme zastírat, že pravdoláskaři, sluníčkáři, umaštění hipíci, posluchači mesiáše Tomáše Kluse a další podlidé pro nás představují nebezpečí, na druhou stranu bych ho ale nerad zveličoval. Přece jenom někdo, kdo se dokáže v pondělí ráno usmívat a není schopen ublížit ani sousedovu psovi, by byl jen těžko schopen nějaké výhružné kampaně.

Ve skutečnosti je všechno úplně jinak. Nápisy "LOVE" rozhodně nemají značit lásku, ale jedná se zde zcela jistě o slangový výraz pro peníze, který je převzatý z romského dialektu. Společnost Ti tak chce pouze připomenout ty pravé hodnoty, které tvoří život lepším a vlastně dávají celému Tvému pobytu na zemi smysl. Až tedy příště zase podobný nápis uvidíš, běž rychle do nejbližšího obchodu, kup si první věc, na kterou ti oko padne, a uvidíš, že už nikdy na takové nesmysly, jako je láska, nepomyslíš.

Pevně věřím, že má rada byla užitečnější než bankomat cizího bankovního domu,

Šrája

Foto: free-picture

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.