Vyhledávání

Souboj králů: Nesbø versus King. Co si vyberete vy?

Horové čtení ve Zbrojnici už sice skončilo, my však u trochu drsnější literatury ještě chvíli zůstaneme. Během posledních dnů totiž spatřily nebo spatří světlo světa knižní novinky, které nenechají v klidu žádného fanouška detektivek či hororu. Řeč není o ničem menším než o Levhartovi od Jo Nesba a Lunaparku z pera Stephena Kinga. Večery, kdy se brzy stmívá, si tak můžete zkrátit něčím, u čeho se nejspíš budete bát.

 

Populární norský spisovatel, právem označovaný jako král severské krimi, Jo Nesbø vtrhl na český trh s dalším dílem své série o detektivu Harry Holeovi. Osmé pokračování vydané stejně jako předchozí u nakladatelství Kniha Zlín nese název Levhart a čtenáři se rozhodně mají na co těšit. Ovšem nebude to nic pro slabé povahy.

Harry Hole, který se více než občas obrací k alkoholu, je nucen vrátit se z Honkongu, kde se skrývá před věřiteli i vzpomínkami, aby se pustil do vyšetřování dvojnásobné vraždy. Záhadné vraždy, protože oběti utonuly ve vlastní krvi. Ačkoliv Harry nemá nejmenší chuť vyrazit zpátky do Norska, na nátlak mladé vyšetřovatelky Kaji Solnessové se vrací a způsobem svým vlastním se pouští do vyšetřování.

 

 Levhart

Zdroj obrázku: http://www.knihazlin.cz/

 

Dalším králem, tentokrát však hororu, je Stephen King. A to je král doslova. Ten již brzy ovládne pulty knihkupectví svým románem Lunapark (Joyland) a půjde o starou dobrou a osvědčenou duchařinu.

Rok 1973, léto, Severní Karolína, lunapark, strašidelný dům i horská dráha a mezi tím idylickým prostředím mrtvá dívka a její duch. Ačkoliv první polovinu knihy prožívá vysokoškolák Devin Jones, který v zábavním parku přes léto pracuje, tak nějak normálně, druhá část už začíná být značně dramatická. Přesně v Kingově stylu. Už se bojíte?

Pokud se na Lunapark těšíte stejně jako já, zaškrtněte si v kalendáři datum 11. 11., kdy u nás kniha vyjde u nakladatelství Beta. Myslím, že to bude stát za to. Těšit se však můžete i na recenzi, kterou pro vás Helena v krabici plánuje.

 

 Lunapark

Zdroj obrázku: http://www.knihydobrovsky.cz/

 

Už víte, po které knize sáhnete v pauze mezi přednáškami nebo ve vlaku při cestě do Olomouce?