Vyhledávání

„Slavný a bohatý, aj tak som rovnaký,“ tvrdí Majk Spirit

Prosincový koncert Majka Spirita v Olomouci je už téměř předvánoční tradicí. Nejinak tomu tedy bylo i v pátek 8. prosince v S-klubu, který praskal ve švech. Na Spiritovu „samurajskou“ show zavítali muži i ženy, teenageři, mladí dospělí i generace našich rodičů. Do Olomouce si s sebou Michal Dušička přivezl kromě DJ Grimasa i Juraje Wertlena, parťáka z legendární H16, který si říká Cigo.

Klasické pomalé rozehřívačky publika se zhostili DJ Pepis a DJ Čoupys a snažili se přihlížející naladit na tu správnou notu. Samotný Majk se na podiu objevil s půlhodinovým zpožděním, ale stačil pohled a první tóny Primetime, aby mu to člověk všechno odpustil. „To čekání mě nebavilo, ale nakonec se to přeci jen vyplatilo. Koncert byl opět super zážitek,“ řekla mi po skončení show fanynka Eva, která Majka viděla naživo už potřetí. Publikum se k Majkovi už od začátku přidalo a jelo v rytmu spolu s ním. Majk ve svojí zlaté bundě z nejnovějšího videoklipu Samurai servíroval hity především z obou verzí alba Y, zazněly ale i starší kousky.

Po půlhodině vyburcoval dav, aby na pódiu přivítal Ciga, který už tam zůstal až do konce koncertu. Společně si střihli největší hity H16, ve které spolu fungují, a to včetně oblíbeného Celú noc nebo skladeb ze zatím posledního alba Sila, jako je Sofistikovaný nebo třeba Pusy. Po celou dobu se Majk usmíval a bylo na něm vidět, že si užívá jak show, tak i publikum. Když se asi po hodině hraní rozloučil, dav si to samozřejmě nenechal líbit a vynutil si ještě přídavek. Třešničkou koncertu se stala skladba Samurai, ke které Majk vydal jen tři dny předtím klip. Nová deska vychází příští rok.

„Co bych vzkázal Olomouci? Mějte šťastné a veselé Vánoce, úspěšný nový rok. Buďte silní a jděte si za svými cíli. Buď jako bojovník, buď jako samuraj. A miluj lidi okolo sebe. Láska je důležitá,“ řekl Majk Spirit.

Fotografie: Karolína Koleňáková

Lucie Kratochvílová

I když se tvářím, že tomu naprosto rozumím, tak většinu času nemám ani páru. Své problémy s prokrastinací vyřeším zítra. Pravdu hledám na dně lahve a má láska k vínu je nehynoucí a věčná. Úplatky beru.