Vyhledávání

Skyline přeměnili S Klub v džungli plnou energie a štěstí

Deset koncertů naložených energií až po strop a tančící sály, takové je Skyline Jungle Tour 2017. Hned druhou zastávkou byl olomoucký S Klub, který se ve středu večer proměnil v pořádný večírek. Zpěvačka Marka Rybin prozradila, jak velký je tým, se kterým jezdí na koncerty, ale i co se jí vybaví, když se řekne Olomouc. 

„Čau, bando!“ Na nasvícené pódium přibíhá zpěvačka Marka Rybin. Energická dáma, na jejíž zpěv a tanec se těší celý sál. Inspiruje tak nejednoho fanouška a všichni už od první písničky neskutečně tančí, skáčou a mlátí hlavou. Na začátek kapela hodí pár novějších písniček z posledního alba Jungle vydaného minulý rok. Dvoupísničkový set ani nepřeruší slovy a okamžitě rozjedou show.

„Tak teď už dáme nějaký starší,“ směje se zpěvák Jakub Bína aka MC Jacob, který je součástí kapely od roku 2005. A přijde pecka večera Fairytale Teller. Snad nejznámější písnička kapely. Jásot publika se zdvojnásobil, fanoušci skoro lezou kapele na pódium. Marka a Jacob jsou z toho o to víc nadšení. „Jóóó, v Olomouci to bylo vždycky dobrý. Máte reálnou šanci stát se tím nejlepším místem na koncerty. Zatím si držíte dvojku. Tak pojďte,“ motivuje dav Marka.

Pár odvážlivců stojí na zábradlí před pódiem a celou hodinu a půl mává rukama nad hlavou. I když kapela měla asi pětatřicetiminutové zpoždění, fanoušky tím ještě víc navnadila. Jeden bere zpěvačce vodu, protože tanec na electronicu pořádně vyčerpává. Marka mu ale vodu s mávnutím ruky věnuje.

Marka a Jacob se střídají na pódiu. Koncert se dostává do druhé půlky, ale publikum rozhodně není unavené, stejně tak ani kapela. Zní písničky jako Smudge Your Make-Up, kterou si asi nejvíc užívá DJ Hiffi. Skyline zahrají ale i pomalejší Staying Alive nebo Irie. Během koncertu všichni fotí, natáčí a stejně tak i kapela. Oba zpěváci posílají své mobily do publika a živě vysílají. Záznam najdete na jejich oficiálním instagramu: skyline_prague. „Dívejte se, co točíte, a ten telefon mi prosím vás vraťte,“ říká Jacob.

Koncert je u konce a kapela odbíhá do backstage. Samozřejmě se brzy vrací, protože fanoušci tleskají dál. Přidají dvě písničky a loučí se s publikem slovy: „Kamarádi, nikdy se nepouštím do politických témat, ale prosím vás, běžte volit. Jinak tu budeme mít ty zku*vený komanče a Babiše. Čest, vidíme se na baru,“ ukončil koncert Jacob.

 

Netrvá dlouho a kapelu opravdu potkáváme na baru a hned se dáváme do řeči s Markou. Tady je pár slov, co jsme stihly s touhle energickou osobou prohodit.

Říkali jste, že Olomouc je zatím druhým nejlepším místem na koncerty. Zajímalo by nás, kdo je teda první?
Marka Rybin: No Děčín. Ale to proto, že tohle je teprve náš druhý koncert na šňůře.

A šplhá se Olomouc na první místo?

Já myslím, že je to tak nějak podobně.

A kam máte namířeno dál?

Zítra Brno, příští týden jedeme jižní Čechy, Český Krumlov (27. 10.) a Planá nad Lužnicí (28. 10.), pak máme volný listopad a dalších pět koncertů v prosinci.

Jak velký máte tým lidí, který s vámi jezdí koncerty?

Máme svého řidiče, zvukaře a osvětlovače. Vždycky se sejdeme v Praze, od řidiče nám přijde dva dny předem esemeska, kdy a kde se sejdeme, a jede se. Celkově je nás teda 8, takže pořád máme v autě jedno místo na to, aby si někdo mohl natáhnout nohy.

Co se ti vybaví, když se řekne Olomouc?
Beerfest, na kterém jsme tu hráli loni. A byla to paráda. No a potom ten dlouhý park. Šla jsem tam od nádraží a hrozně jsem tam bloudila. Jinak se mi hlavně vybaví univerzita a studenti.

 

autoři: Lucie Ješátková, Lucie Kratochvílová

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.