Vyhledávání

POZVÁNKA: Na Dolňáku SI užiješ!

Skautský institut v Olomouci otevře na Dolňáku v polovině listopadu nové prostory pro setkávání skautů i neskautů!

Určitě jste už někdy slyšeli o SI, tedy skautském institutu. Veděli jste ale taky, že se ten olomoucký chystá otevřít svou „pobočku“ přímo na Dolním náměstí, a to už 17. listopadu? Dlouhou dobu pořádali semináře, setkání a diskuze po spřízněných kavárnách a podnicích, až teď se ale skauti stěhují do vlastního. Nový SI se bude nacházet na Dolním náměstí 38, v prostorách krásného renesančního paláce. Kromě příjemného komunitního místa pro workshopy, přednášky, besedy a další akce zde najde své sídlo také regionální skautský archiv. V něm se budou moci zájemci dočíst o bohaté historii českého skautingu.

Zatím je prostor ve fázi příprav, úprav a rekonstrukce, na které se podílí členové Olomouckého fóra a dobrovolníci, ale k jeho zvelebení a zútulnění můžete pomoct i vy, a to přispěním na tento projekt na stránkách darujme.cz (www.darujme.cz/projekt/1201218).

Nové zázemí bude pro veřejnost slavnostně otevřeno 17. listopadu od 16 hodin. „Na programu je kromě vernisáže výstavy fotografií o 100 letech republiky a skautského hnutí také promítání filmu o 17. listopadu nebo třeba veřejná debata o dopadu Sametové revoluce,“ uvedl Jan Buka, vedoucí Olomouckého fóra. Cílem otevření SI na Dolňáku je vytvořit prostor pro lidi, kteří se chtějí vzdělávat, setkávat, touží sdílet své zkušenosti a názory. Prostor pro všechny, kteří chtějí přispět ke změně našeho světa k lepšímu.

Tak určitě doražte!

Nikola Suchová

Ahoj! Jsem Niki (nebo Nikol, to je jedno), jsem z Kolína a jsem trochu podivínka. Ráda zpívám, tančím, kreslím, peču, prostě všelijak tvořím. Jinak jsem hrozný trémista a prokrastinátor. Asi jako někdy každý. ;)