Vyhledávání

Shameless life: Těší mě, Šomina

Jednoho dne jí spolužačka na gymplu vymyslela skvělou přezdívku - Šomina. Původ tohoto jména je vskutku zapeklitý, proto vás tím nebudu protentokrát zatěžovat. Podstatné je, že se uchytilo a jednu dobu jí tak říkali téměř všichni kamarádi. Dokonce už přestávala slyšet i na své vlastní jméno, ač ho má jinak převelice ráda a je na něj právem pyšná. Otazkou však zůstává, kdo je vlastně Šomina a jaká vůbec je? 

Bezpečně ji poznáte podle dlouhých blond vlasů, vzrůstu trpaslíka, plochého hrudníku, hlasitého smíchu, nemístných poznámek, uštěpačných dotazů a trapných vtipů, kterými ráda každodenně zásobuje své okolí. Z pohledu odborníka musí být bezpochyby psychicky narušená, protože často pláče bezdůvodně nebo se směje a neví čemu. Každý den překypuje obrovskými návaly štěstí a energie, ale z toho také nedokáže vylézt z postele, natož tak s někým komunikovat. Obrovský binec všude kolem je jednou z jejich hlavních domén. Na co taky uklízet, pokud inteligentní zvládá chaos. 

Po svém otci zdědila značně patrné sklony k narcismu, miluje být středem pozornosti, a naopak nesnáší situace, kdy jí její místo na výsluní někdo krade. Zbožňuje, když se jí lidé smějí i za cenu toho, že ze sebe dělá naprostého šaška a vymýšlí šílené voloviny. Znáte snad někoho, kdo by jen tak for fun proběhnul nahý sloupem? Pro druhé by se sice rozkrájela a snesla jim modré z nebe, ale často se zachová jako malý ufňukaný sobeček a musí mít vše hned a pouze pro sebe. Může sice působit jako sebevědomá a silná osobnost, kterou jen tak něco nerozhází, ovšem chyba lávky! Ve skutečnosti je to jen jakási maska, co ji pomáhá zvládat životní karamboly a průsery. Projevit svou citlivou romantickou stránku duše umí jen nejbližším přátelům anebo cizím lidem, protože ty už nikdy nepotká. 

Neumí dobře snášet kritiku, snadno se uráží a dokáže během sekundy ostatním lidem zhnusit večer. Jakmile se nebaví ona, nebude se přece bavit nikdo. Jo, je občas na ránu pěstí i na kopanec do zadku, to vám potvrdí každý, kdo Šominu zná. Našla také obrovskou zálibu v astrologii, numerologii, výkladu karet a ostatních netradičních esoterických směrech, kterým téměř nikdo nevěří. Není proto zarážející, když ji potkáte v hospodě a začne vám věštit váš osud a detailně rozebírat vaše znamení zvěrokruhu. Kromě ustavičných vtípků o blondýnách na její adresu je to hned další důvod k tomu být terčem posměchu. 

Život Šominy je zkrátka a dobře plný spontáních rozhodnutí (které ve většině případů byly špatné), nezřízených mejdanů, ostudných momentů a velkých psychických výkyvů připomínajících jízdu na horské dráze. Pokud vás ani tohle neodradilo, gratuluji vám, bude vás totiž provázet svými myšlenkovými pochody a historkami po zbytek tohoto semestru!

 

Fotografie: giphy.com

Simona Šustková

Směj se mým historkám, pij se mnou pivo, neraň mé ego a přetrp mé žvásty o astrologii. Získáš skvělou narcistickou kamarádku s bláznivými nápady a občasnými blond chvilkami.