Vyhledávání

Seriály – dotvoř si sám!

Zapnuli jste někdy (omylem) televizi a koukali na takový ten druh seriálu, kde vás každá druhá věta štve nebo kde jednoduše nevěříte vlastním očím? Jako například když prohodí něco naprosto evidentního coby „wow efekt“, a ještě k tomu se po sobě dívají dlouhými významnými pohledy? Ano? A cítili jste se potom tak trošku… jako by vám něco rozežíralo mozek? Nevadí, existuje lepší řešení! A ještě se u toho pobavíte a trošku potrénujete kreativitu!


 

Před pár měsíci jsem objevila novou lásku a zábavu zároveň – „dabování“ některých velice povedených seriálů. Celé to rozpoutala Námořní vyšetřovací služba L. A., na to pak navázal Soumrak templářů, Upíří deníky, Kriminálka Miami a další a další; zkrátka seriály á la dotvoř si sám! Protože seriózně se to brát opravdu bohužel nedá. A přitom jde většinou o záležitosti s pěknou výpravou, kostýmy, kamerou… Jen ten děj a dialogy pokulhávají asi jako jednonohý jelen. Jako... jde to – ale je hrůza se na to dívat!

Takže v případě, že dialogy změníte, vznikne najednou výbušná kreace, která spolehlivě zpestří náladu, rozjede zábavu. A kdo ví, třeba se vám časem povede takový další boom jako pověstný Pár Pařmenů.

Ačkoliv větší počet „dabérů“ znamená samozřejmě výhodu, postavy se dají dobře rozdělit dokonce i v menším počtu, stačí i mezi tři lidi. Jen bych doporučila si hned ze začátku promyslet, kdo koho mluví a s kým se vaše postavy v ději setkávají nejčastěji, aby se vám pak nestalo, že tam máte najednou řečnění mezi třemi svými postavami. Ačkoli i to se kupodivu dá, i když si pěkně potrápíte postřeh a nápaditost, což se dá o tomto počinu vlastně prohlásit celkově. Ale o to přeci nakonec jde, že? A přesně v tom tkví kouzlo tohoto „dotvoř si sám"! Takže díky za všechny debilní seriály, díky za jejich hrůznost, protože bez toho by to nešlo!

 

 

Zdroj doplňujících obrázků k článku: Tenor. com

 

 

Eliška Šlesingrová

Studentka logopedie IV. ročníku UPOLu, která ráda kreslí i píše povídky, občas básní, zbožňuje hraní badmintonu, a hlavně, bráchova jezevčíka!