Vyhledávání

„S miminem jde všechno pomaleji, ale makáme na tom,“ vzkazuje Kato

Páteční večer v Patnáctkách patřil Prago Union. Kato tentokrát nechal Maru doma a místo něj si s sebou vzal hned dva týpky jako náhradu. Ani tak se toho v Olomouci nebáli. Zazněly pecky jak z nejnovějšího, asi rok a půl starého alba Smrt žije, tak nestárnoucí klasiky těchto dvou floutků. Publikum nadšeně skandovalo texty s nimi. A Kato zostra diktoval celou dobu.

Adam Svatoš aka Kato aka Deph

Je pár minut po půlnoci a Patnáctky naplněné nedočkavci očekávají příchod svých oblíbenců. Ti si totiž pěkně dávají na čas – pravděpodobně hrají fotbálek nebo sedí na baru s Jamesony. Klasicky. Když se Kato konečně objeví na pódiu, jen zakřičí své typické „Olomouc, P**O!“ a může se začít. S prvními tóny jdou ruce nahoru, pivo do krku a celým klubem se line nápadný závan zelené bylinky. „Já jsem je vlastně nikdy neposlouchal, přišel jsem se spolubydlícím, který je má hodně rád a pouští si je ve sprše. Proto pár textů znám,“ říká se smíchem Adam Novák, který je na koncertu Praga poprvé. Hned vzápětí dodává, že doufá, že to není naposledy, koncert si užívá. Hlavně žádný vyjetý koleje.

Vroubek na jinak skvělém večeru ale trošku přidělávají prostory. Pódium v Patnáctkách je téměř ve stejné úrovni jako zbytek klubu, a tak není zrovna uzpůsobené na koncerty. V zadnějších řadách jsou tak jediné, co vidíte, hlavy lidí před vámi a strop. „Bylo to trochu nešťastné, lidi chtějí vidět, i kontakt je pak lepší a to je důležitý. Jak pro vás, tak pro mě,“ řekl nám po skončení Kato. Jsem si jistá, že to pořadatelé z Air Force Production neudělali schválně. Patnáctky k Pragu prostě sedí, příště ale snad raději někde jinde.

„Když se řekne Olomouc, vybavím si hlavně Metro,“ směje se Kato. „Zažili jsme tam se studenty nejednu neskutečnou party až do rána. Teď s miminem je to všechno těžší, skládání textů, práce na albu a tak, ale makáme na tom. Něco bude, to se nebojte,“ vzkazuje. Při loučení dodává, že doufá, že dorazíme i do Metra. Je to jeho nejoblíbenější místo v Olomouci. S fanoušky si po koncertu pokaždé rád povídá a nechá se vyzvat i na fotbálek. A má hodně natrénováno. Tak či tak propaří noc. Ostatně tak jako vždycky, Olomouc je na to prý ideální. My už jen skromně přikyvujeme, my to přece víme.

Fotografie: 15 Minut Music Club (Facebook)

Lucie Kratochvílová

I když se tvářím, že tomu naprosto rozumím, tak většinu času nemám ani páru. Své problémy s prokrastinací vyřeším zítra. Pravdu hledám na dně lahve a má láska k vínu je nehynoucí a věčná. Úplatky beru.