Vyhledávání

S-ko zažilo punkovou nálož!

V sobotu se S-cube zaplnilo lidmi převážně v černém, s výstředními doplňky a zvláštními účesy. Těžké kožené boty, pyramidové pásky – to vše zde bylo samozřejmostí. Piercingy a tetování taktéž. Na S-cube poměrně velká změna oproti běžným návštěvníkům. Punkáči na nic nespěchají, takže není překvapením, že koncert začal se zpožděním, což už stejně tak nějak patří k atmosféře těchto akcí.

Velmi vlažným začátkem bylo vystoupení mladičké kapely Krab Arab, která mnoho lidí na taneční parket nepřilákala. Přestože v S-cube bylo hodně návštěvníků, většina jich trávila čas poblíž baru. Po několika písničkách si ale Krab Arab uzmul do svých klepet několik pogujících punkerů. Technické problémy, které bohužel doprovázely prostor vyhrazený této kapele, byly rušivé, stejně jako to, že nebylo rozumět textům. Co se ale nedá v žádném případě opomenout, je, že tahle bandička si to na pódiu opravdu užívá. To snad mohlo být menší satisfakcí pro přítomné, protože dovádění, co kluci předváděli, bylo fajn.

Pokud první skupině chyběla kapka šťávy, tak za ni určitě vyrovnali nezaplacený účet zábřežští Punk Floid. Ti totiž nenechali sedět snad nikoho, a i prostory kolem baru rázem zely prázdnotou. Energická show, chytlavé texty, humor a vtip. Více by nebylo třeba snad ani popisovat. Taneční parket praskal ve švech a pogovalo se velkém. Publikum se dočkalo k velké radosti i několika přídavků.

Po kratší pauze se na pódiu usídlila poslední kapela večera. Pardubičtí Volanti jsou na hudební scéně již patnáct let a je jistě mnoho důvodů, aby tam ještě nějaký ten rok setrvali. Výrazný zvuk, za který může především skvělý saxofon, a báječné texty jsou hlavní dominantou jejich hudby. A nebylo tomu jinak ani v S-cube. Mnoho lidí skotačilo a pogovalo hlava nehlava (budiž mi boule na hlavě, kterou jsem si odnesla, svědkem!).

Večer to byl podařený, jediným stínem bylo zvláštně chutnající pivo. To dokládá i reakce jedné z návštěvnic: „Fuj, to se nedá pít!“, když odhodila nedopitý zbytek, ale téměř okamžitě šla objednat další. Holt punkové chuťové buňky jsou zmlsané, obzvlášť pokud se jedná o zlatý mok.