Vyhledávání

REPORTÁŽ: Mig 21 si potykali s Sklubem

Taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5-Smíchova se na den přesně po roce vrátila na prkna olomouckého Sklubu, tentokrát v rámci Hurá! Tour. A protože mají Mig 21 na Hané velkou fanouškovskou základnu, připravili si pro beznadějně vyprodaný klub hned dvojitou koncertní nálož.


První z koncertů odstartoval již ve čtvrtek 15. listopadu, Helena si však počkala na páteční koncert. Ačkoliv se jednalo o druhé vystoupení, na účasti to vůbec nebylo znát. Sklub zaplnila lavina nadšených fanoušků připravených tančit a zpívat z plných plic. Po chvilce výskání publika a skandování jména frontmana Jiřího Macháčka vyšla kapela z backstage a pravá show mohla začít.

Kapela přivítala fanoušky písní Karafiát, kterou přivedla natěšené publikum do varu. „Ahoj Olomouc! Vítáme vás na našem druhém koncertě tady v Sklubu, my jsme Mig 21, chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5-Smíchova!“ pronesl na uvítanou zpěvák Jiří Macháček. Následovala známá oblíbená píseň, kterou si na plné pecky v rádiu pustí kdekdo. Ve chvíli, kdy celý sál skandoval „když ti vítr napne plachtu, když ti plachta popožene jachtu“, si nešlo nevšimnout úsměvů všech členů kapely.

Koncert se nesl v rytmu zejména nových písní, nechyběly však ani evergreeny známé z rádií jako Slepic pírka nebo Máma se vrací. Ve veselém duchu se nesla také známá píseň spojená se dvěma slečnami z hotelu. „My jsme měli jednou koncert ve Znojmě. Jak jsme jej odehráli, tak jsme jeli na hotel a věděli jsme, že tam mají bazén,“ vyprávěl publiku Macháček. „No, a tak jsme si řekli, že zkusíme ukecat recepční, aby nás do toho bazénu pustily. A holky, že ne, že je to rozhodnutí majitele hotelu, že v noci se bazén zamyká. Nakonec nám ale řekly, že pokud jim stihneme za dvě minuty složit písničku, že nás do toho bazénu pustí. A tak, dámy a pánové, vznikla píseň Petra a Gábina,“ uzavřel Macháček.

Ačkoliv je Jirka Macháček velký showman a tahoun kapely, své místo v ní má i Pavel Hrdlička, který pro tuto tour zastal i roli aranžéra a kulisáka. Jednotlivé písničky byly doprovázeny například balonkovými dekoracemi.

S písní Život je poušť se koncert překlenul do své druhé poloviny. „Abychom byli upřímní, my to s touto písničkou vždycky tak rozjedeme, že potom to bereme už jenom jako afterparty,“ zavtipkoval Macháček. „Máte tady někdo alkohol? Výborně! Tak ti, co máte alkohol, si ho nechte a ti, co ho nemáte, držte se těch, co ho mají. A uvolněte se, odhoďte šaty, peněženky, střevíce a všechno, co vás tíží!“ Koncert poté nabral skutečně velký spád a než se publikum stačilo vydýchat, kapela se už pomalu loučila, oznamovala poslední písničky a chystala se k odchodu.

Za zmínku taktéž stojí krásné a zajímavé gesto Jirky Macháčka při jedné z posledních písní – Mávej. Již předtím byl vypuštěn malý balónek ve tvaru srdce, který se už pár minut vznášel nad publikem. Zpěvák poté za srdcovým balónkem vypustil ještě jeden, bílý, s přivázanou fotkou Václava Havla. „Olomouc, děkujeme za krásné koncerty, užijte si večer, užijte si zítřejší svátek a nezapomínejte na ty důležité hodnoty,“ rozloučil se s publikem frontman Macháček.

Mig 21 předvedli v Olomouci úžasnou show a opět dokázali, že na Hané mají širokou fanouškovskou základnu, pro kterou dokázali vykouzlit perfektní zážitek.

 

foto: Katka Holubová

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥