Vyhledávání

RECENZE: Zrodila se hvězda. A jedno oko nezůstalo suché

Příběh velké lásky a talentu, navíc už několikrát zopakovaný. Nic to ovšem nemění na faktu, že režijní debut Bradleyho Coopera jen tak nezapadne. Možná se totiž nezrodila jen jedna režisérská hvězda. Možná právě svět objevil i skvělou herečku se jménem Lady Gaga.

On je známým rockovým zpěvákem, který vyprodává koncertní haly a k tomu má problémy s pitím. Ona je servírka po nocích zpívající v baru pro transvestity. Hlas má jako zvon, ale nesmělost a pochybnosti jí víc nedovolí. A právě tady ji objeví, při své cestě z koncertu a žízní na jazyku.

Vztah Jacka a Ally je od začátku postavený na upřímnosti, potřebě toho druhého a velké lásce. Jack vytáhne Ally ze škatulky hlavně díky své tvrdohlavosti, že ji svět musí slyšet zpívat. Jeden koncert za druhým, z ní se stává hvězda, připravuje desku s novým manažerem… A Jack přihlíží jejímu vzestupu a zároveň svému pádu kvůli částečné hluchotě a alkoholismu.

Režisérský debut Bradleyho Coopera sice ukazuje na praktiky tvrdého šoubyznysu, které v dnešní době už nejspíš nikoho nezaskočí, ale přesto divákovi opakující se téma nevadí. Režisér si totiž nechal i hlavní roli, a ta mu sedla jako ulitá. Při hádce dokázal být krutý, při dobrých radách zase otcovsky něžný a při několikerých opileckých výstupech tak uvěřitelný, až člověka mrazí. A navíc jeho zpěv?

Ally ztvárnila Lady Gaga a byla to skvělá volba. Nejen, že při společných duetech i samostatných vystoupeních vynikl její osobitý a silný hlas, to se ostatně dalo předpokládat. Nyní se ovšem ukázal také její herecký um, za který je dokonce nominovaná na Oscara. S Cooperem vytvořili dokonale vyvážený pár jak herecky, tak právě i ve společných duetech.

Snímek si podle mě zaslouží pozornost ať už kvůli hereckým a režisérským dovednostem, či díky písním, které mají na to, aby se staly hity. Příběh určitě zaujme romantické povahy, ale na své si přijdou i ostatní. Nezapomeňte si ovšem alespoň jeden balíček kapesníků. Věřte, že na konci se bude hodit i otrlejším z vás.

Film můžete vidět například v Premiere Cinemas v Šantovce. Přesné termíny projekce naleznete na www.olomouc.premierecinemas.cz.

Foto: imdb.com

Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.