Vyhledávání

Menza: Jídlo z menzy za 72 korun?

Máme tady prvních pár týdnů letního semestru, venku se nám pomalu, ale jistě vybarvuje jaro (alespoň v Olomouci) a pro mě jako prváka, který má za sebou první zkouškové, plyne jedno velké poučení – už nikdy nenechávat věci na poslední chvíli. No a k tomu se pojí nejen příprava na semináře a psaní prací, ale i zdravá životospráva, pro kterou jsem se rozhodla kvůli zdravotním problémům, tudíž žádné hranolky jako příloha, žádná odpolední cigaretka v práci, žádný zákusek v menze. Naštěstí si lze v menze vybrat i zdravé jídlo, často sice dražší, ale ta chuť pak za to rozhodně stojí.

V pondělí jsem navštívila Menzu 17. listopadu, kde se mi moc nelíbí zvlášť kvůli věčnému ruchu, velkých front a vystresovaných tváří za pultem (nic proti, ale chápeme se). Na dnešní oběd jsem se ale opravdu těšila, protože jsem si objednala snad nejdražší jídlo za celou dobu mého studia, a to tuňáka na grilu v sezamové krustě za 72 korun. Z principu si nic dražšího v menze obvykle nedávám, ale jak jsem toho tuňáka viděla v nabídce, sliny mi tekly až kdoví kam a byla jsem si jistá, že toto jídlo bude fakt stát za tu „investici“. První dojem byl však nevalný – za pultem jsem viděla ty chudinské kousky masa schované ve větší vrstvě oleje, což mě docela zklamalo, jelikož když slyším NA GRILU, tak si představuji něco zcela jiného. Na druhou stranu to nevypadalo úplně nejhůř a já byla ještě ráda, že jsem dostala jeden z těch větších kousků. Jako přílohu jsem si zvolila kaši a pádila si to ke stolu.

Chuť tuňáka mě opravdu překvapila, byl krásně jemný, šťavnatý a můj gurmánský zážitek ještě vygradoval, když jsem si maso pokapala citrónem. Navíc musím vyzdvihnout i výbornou bramborovou kaši, která se k tuňáku perfektně hodila. Pochutnala jsem si i na zdravém celerovém salátku s jablkem. Jediné, co mě malinko zklamalo, byl ten sezam neboli sezamová krusta. Čekala jsem prostě jen, že bude víc křupat a hlavně, že bude chuť sezamu výraznější, což by možná byla, kdyby ta semínka předtím ještě opražili. To je však jen malá drobnost, kterou jsem schopna přehlédnout a jídlu tedy dávám, s ohledem na vyšší cenu, pěknou 1-.

Tuňák na grilu v sezamové krustě, příloha, obloha, 72 Kč, konečná známka: 1-

Petra Besedová

Stále ještě studentka žurnalistiky na UPOLu, se zájmem v hudbě, četbě, špatných filmech a dobrém jídle.