Vyhledávání

RECENZE: Salátové variace nalákají i masožrouty

„Saláty nejsou nic pro mě,“ říkali jste si také s posměškem? Pak byste měli zbystřit, protože je tady knižní novinka Salátové variace. Kniha padesáti receptů ale neláká na povadlou zeleninu bez chuti. Právě naopak! Z těchto receptů uspokojí svá břicha také nejeden masožrout, milovník mořských plodů, ovoce a mnoha dalšího.

Nastala doba, kdy si pod pojmem salát dokáží lidé kromě slova „zdravé“ představit také „dobré“. Proč by se tyto pojmy nemohly jednoduše doplňovat? Právě na tuto otázku nám odpovídá kniha Salátové variace. Její součástí je osm kapitol a v každé z nich pak čtenář (strávník/kuchař) najde podle svých preferencí ten pravý salát.

Kromě kapitoly klasických salátů typu César či Waldorf jsou tady zastoupeny dobroty v podobě salátů se sýrem, exotika na asijský způsob (ano, podle knížky si připravíte i slavnou poké bowl vhodnou nejen k fotce na Instagram!) či saláty s mořskými plody.

Pokud jste si mysleli, že těstovinové saláty a saláty s masem v knize už určitě nenajdete, pak se mýlíte. Těstovinových i masových receptů je tady dost na každý den v týdnu. Jestli ovšem chcete potěšit veganské přátele, ani tak neuděláte s dárkem v podobě této kuchařky chybu. Na své si přijdou i milovníci salátů s ovocem.

Co bych na knize kromě širokého výběru jídel obzvlášť ocenila, je její jednoduchost. Některé ingredience (třeba koření) možná neseženete v nejbližší samoobsluze, ale postup k přípravě se autorům jednoduše vešel do několika bodů. Součástí knihy jsou také krásné fotografie podporující chuť právě na jeden ze salátů. Pokud tedy hledáte vhodný dárek pro začínající kuchtíky či jen milovníky lehčích jídel, tato knížka by vám neměla uniknout!

Všechny novinky a knihy vydané v nakladatelství Omega si můžete prohlédnout tady. Knihu Salátové variace koupíte zde.

 

Foto: Lýdie Hájovská

Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.