Vyhledávání

RECENZE Oni 2: Noční kořist – Pohodlně se usaďte, lov začíná!

Film Oni 2: Noční kořist navazuje na snímek Oni z roku 2008, kde hlavní roli ztvárnili Liv Tyler a Scott Speedmann. V novém dílu se setkáváme se čtyřčlennou rodinou. Zabijáci v maskách se vrací znovu po deseti letech s ještě větší touhou vraždit. Podaří se jim zlikvidovat celou famílii?

Rodiče si neví rady se svou dcerou, klasickou „teen emo girl“, jelikož prochází velmi bouřlivým obdobím puberty. Všichni cestují na víkend do odlehlého kempu, kde se mají setkat se strýčkem Marvinem. Ten jim ale v mobilním domku nechá vzkaz, ve kterém píše, že se mají ubytovat a setkají se až další den. To ovšem ještě nemají ani ponětí, že je to možná bude stát život!

Jelikož mě první díl vůbec neoslovil, měla jsem z jeho pokračování trochu rozporuplné pocity. Ale tu nutkavou chuť dát dalšímu dílu šanci zná asi každý, že? Setkáváme se znovu se třemi zabijáky v maskách, kteří si libují v sadistických hrách. Herce ze začátku terorizují, ale nemějte strach, dojde ke klasickému krvavému bodání nožem a střílení.

Největším zádrhelem celého filmu je scénář. Pokud jste znalci hororů, určitě znáte ten pocit, kdy si říkáte, proč sakra nevystřelí? Ano, i u tohoto filmu si můžete zanadávat. A ne jednou. Dočkáte se klasických amerických dialogů, kde se nostalgicky vzpomíná na zážitky z dětství, i když je smrt opravdu nablízku.  

Film ve mně vyvolal rozpačité dojmy. Doufala jsem, že autoři konečně přijdou s jiným, neotřelým konceptem příběhu. Myslím, že většina milovníků hororů, stejně tak jako jsem já, by uvítala lepší promyšlenost scén a hlubší zápletky.

Pozitivně hodnotím některé scény, především tu u bazénu – musím říct, že jsem ji hltala plnými doušky. Efekty, hudba i propracovanost byly famózní! Celkově bych filmu připsala velké plus za zvolenou hudbu. Klasické 80´s hity jako je Total Eclipse of the Heart od Bonnie Tyler se ve filmu opravdu vyjímaly.

Rada na závěr: Dávejte si pozor, kdo vám klepe na dveře. Může vás to stát život. Obzvlášť, když zazní: „Is Tamara Home?"

Z mého nejistého pocitu uděluji 60 %. Dlouho vyčkávám na kvalitní a neotřelý hororový příběh. Dočkám se ovšem někdy?

Film můžete vidět například v Premiere Cinemas v Šantovce. Přesné termíny projekce naleznete na www.olomouc.premierecinemas.cz.

Foto: www.csfd.cz, www.kinomaniak.cz

Natálie Krejčová

Studentka žurnalistiky na FF UP. Věčně naladěná na pozitivní vlnu. Často dříve mluví, než myslí. Také velká milovnice hororů a psů.