Vyhledávání

RECENZE: Jak se v dnešní uspěchané době stát minimalistou

Minimalismus je v dnešní době hodně omílané slovo na sociálních sítích, kde se jím ohání kdejaká bloggerka, influencerka nebo jiná slavná osoba. Většinou u nich najdeme příspěvky o tom, jak jim minimalistický život dělá radost, ale přitom mají všechno, na co si vzpomenou.


Tato kniha s názvem Minimalismus do kapsy od autora Astona Sandersona s podtitulem Zbavte život zbytečností obsahuje třináct kratších kapitol, které vtipně provedou tím, co to minimalismus je, co všechno zbytečné v našich životech máme a pokud chceme, jak můžeme lehce, bez nějakých násilností, minimalistického života docílit.

Minimalistickým životem žili před nějakou dobou naše babičky a dědové a radovali se z toho mála, co měli. Kolikrát byli šťastnější, než jsme v našich životech teď my. Autor upozorňuje na to, že v dnešní uspěchané a technologické době vlastníme mnoho věcí, které jsou nám kolikrát i úplně k ničemu. Zamýšlí se nad tím, proč máme potřebu vlastnit více a více zbytečností. Je to tím, že se snažíme zaplnit pocit prázdnoty nebo ukojit touhu po naplnění života?

V jedné kapitole Aston uvádí tři základní principy, podle kterých bychom se měli v našem životě řídit. Protože pokud vytřídíme zbytečnosti z naší domácnosti a šatníku, čistší bude nejen naše hlava, ale i duše.

Pokud se chcete dozvědět, proč má minimalismus v dnešní době takový úspěch, určitě si knihu přečtěte. Její krátké a čtivé provedení vás vtáhne do děje tak, že ji přečtete na jeden nádech.

Knihu seženete zde.

Foto: Anna Havlová

Anna Havlová

Milovnice hudby a dobrého jídla. Hrdá na to, odkud pochází.