Vyhledávání

RECENZE: Balzám pro duši zlepší den každému

Útlá kniha plná příběhů potěší a pokud si potřebujete odpočinout třeba od blížícího se zkouškového období, hodí se pro vás nejen tato kniha, ale i Helenina recenze. Že je o knihy salesiánského kněze zájem, dokazuje už patnáctá kniha z jedné série Balzám pro duši.


Máte rádi příběhy, u kterých se zasmějete? Nebo naopak ty, které vás přivedou k zamyšlení? A co třeba příběhy, které vás rozpláčou? Tak to jste správnou cílovou skupinou této knihy. Bruno Ferrero v knize nabízí širokou škálu žánrů, ze kterých si vybere každý.

Když se mi kniha dostala do rukou, byla jsem vůči ní trochu skeptická, protože jsem jednu z prvních knih autorovy série „pro duši“ už kdysi četla. Nedovedla jsem si představit, že patnáctá kniha se stejným tématem může přinést něco nového. Představa, že autor přichází se stále novými příběhy k zamyšlení, které se zároveň neopakují, pro mě byla trochu utopická.

Nyní ale můžu s klidem říct, že přesně to Ferrero dokázal. Příběhy navíc nejsou ani rozsáhlé, takže pokud víte, že vás dlouhý text dokáže uspat, budete nadšení.

Kniha obsahuje přes čtyřicet krátkých příběhů. Ke každému z nich připsal Ferrero krátké zamyšlení, či příběh okomentoval. Většina příběhů má také duchovní rozměr, autor je totiž salesiánský kněz. Čtenář se ale nemusí bát, že by mu kniha víru vnucovala, příběhy akorát mile připomínají, že „něco nad námi“ být může.

Knihu doporučuji hlavně těm, kteří mají rádi příběh před spaním, ale z pohádek už dávno vyrostli.

 

foto: Lýdie Hájovská

Lýdie Hájovská

Studentka Žurnalistiky na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.