Vyhledávání

Punk útočí: SPS a Punk Floid v S-ku

Číra a těžké boty, to bude opět k vidění v olomouckém S-cube. Samozřejmě, že nebude chybět i dobrá hudba. V podvečer 24. února rozezní prostory tohoto oblíbeného klubu punkové skupiny SPS a Punk Floid. Přestože mají tyto dvě kapely k sobě stylově blízko, můžeme v nich najít určité rozdíly. Můžete je přijít vypozorovat v pátek od 20:00.

Punk Floid, jehož domovinou je nedaleký Zábřeh na Moravě, vznikl na přelomu milénia. Kapela zavádí nové moderní pojetí punk rocku, které velmi zajímavým způsobem využívá prvky britské a americké tvorby. Chytlavé melodie, nadsázka a humor – tak lze stručně charakterizovat tvorbu Punk Floidů.

Skupina SPS (tedy Snížená pracovní schopnost) je „služebně“ starší. V jejich písních můžeme vycítit komentování různých problémů, které jsou často spjaty s politickou situací u nás. Texty jsou tedy velmi přemýšlivé. Hudba se inspiruje punkovými legendami jako The Clash, Dead Kennedys a nebo The Exploited.  Tahle pražská banda má na triku bohatou diskografii a má velmi silnou fanouškovskou základnu.

Vidět tyto dvě kapely v jeden večer na jednom pódiu bude určitě velkým zážitkem.

Lístky: v předprodeji za 100,- a na místě 120,-