Vyhledávání

Punk, draci a pogování – Horkýže Slíže přijeli do Olomouce

Populární kapela slovenské hudební scény v pátek a sobotu zavítala do olomouckého Sklubu a přivezla s sebou nezapomenutelnou originální show, která potěšila každého příznivce bláznivé punkrockové hudby. Koncert obohatila svěží předkapela, skvělé publikum a draci. Horkýže Slíže stále stojí za to. 


Je sedm hodin večer a Sklub se začíná postupně plnit fanoušky. Přestože byste čekali, že věkový průměr fanouškovské základny kapely Horkýže Slíže se pohybuje kolem čtyřicítky, překvapilo by vás množství mladých lidí. Mezi drsnými punkery se mihlo i několik dětí, které doprovázely své rodiče. „My na ně tady v Olomouci chodíme pokaždé, Horkýže poslouchá celá naše rodina, dokonce i vnoučata,“ říká olomoucká rodačka Marcela, která přišla s manželem.

Než se na scéně objevil hlavní tahoun večera, pódium ovládla rocková skupina z Havířova se svěžím názvem Ajdontkér. A svěží byl i jejich repertoár neotřepaných a chytlavých songů. Z prvotních reakcí publika bylo zřejmé, že většina návštěvníků o nich nikdy neslyšela, ale už po úvodní písni si mladí muzikanti získali obdiv a bouřlivé reakce. Po necelé hodině se s námi rozloučili a uvolnili pódium pro zlatý hřeb večera.

Na scénu konečně dorazili slovenští rockeři, a to ve velkém stylu. Frontman kapely Peter Hrivňák přišel v dračí masce za melodie znělky seriálu Hra o trůny. Za bouřlivého jásotu celého klubu ho následoval i zbytek kapely – kytaristé Mário Sabo a Juraj Štefánik, baskytaristka Veronika Smetanová a bubeník Marek Viršík. S fanoušky se přivítali písní Horí ti maštal. Za tou následoval řetězec těch nejlepších kousků z jejich repertoáru. Nechyběly notoricky známé hity jako Mám v piči na lehátku, L & G Song nebo Silný refrén. Publikem to otřásalo. Na závěr si Horkýže Slíže na pódium přizvali své fanynky, se kterými koncert zakončili písní Malá Žužu.

„Nejlepší byl závěr, ten mě dostal. Nejradši bych si to dal celé znova,“ sdělil nám své pocity dvaadvacetiletý Michal, který viděl kapelu naživo poprvé. Olomouckým dvojkoncertem kapela zakončila Double Tour po České republice, které probíhalo během celého března. I po dvaceti letech své existence si kapela Horkýže Slíže stále zachovává svůj osobitý a jedinečný styl, kterým si získává fanoušky všech generací.

Foto: Anna Havlová

Jakub Svačina

Student žurnalistiky. Rád posedím nad dobrou knihou nebo s kamarádama u piva. Nesmějte se mému přízvuku.