Vyhledávání

Punk není mrtvý ani po třiceti letech, dokázal Visací zámek

Ve středu večer mohli (nejen) pankáči z celé Olomouce a blízkého okolí oslavit výročí založení jedné z nejznámějších českých punkrockových kapel. V U-klubu proběhl koncert Visacího zámku na počest jejich třicetileté existence. A aby na divoké publikum nebyli sami, tak si jako předskokana pozvali pražské The Fialky.

Začátek koncertu The Fialky byl naplánován na půl osmou a přesně v tu dobu také odstartoval. Během půlhodinového vystoupení kapela zahrála všechny hity v čele s Good bye Ramones z alba Průser, které vyšlo v roce 2007. Publikum se zatím zahřívalo, a proto se do poga pustili jen ti odvážnější a mladší. Věkový průměr obecenstva byl vzhledem k headlinerovi večera vyšší, než je na podobných akcích obvyklé.

Při zahájení koncertu Visacího zámku byl již klub plný. Visáči, jak se kapele běžně říká, spustili na přítomné proud hudby, který postupem času nabíral na intenzitě. Začátek byl lehce rozpačitý, ale o to byl lepší průběh a závěr koncertu. Kytarista Michal Pixa byl ze všech členů nejaktivnější a spolu se zpěvákem Janem Haubertem dostávali lidi do varu. Michal Pixa také předcvičoval tradiční koncertní rozcvičku. Ta se podobá spíše antistresovému cvičení z blázince, jelikož si u něj můžete zařvat z plných plic.

Na playlistu středečního koncertu nechyběly písničky jako Známka punku, Prezident,  Dopravní značky, nebo Traktor. Na poslední zmíněnou píseň vytáhl kytarista Ivan Rut kytaru ve tvaru červeného traktoru Zetor. Jediný nedostatek na celé akci byly akorát špatně ozvučené první dvě řady pod pódiem; zpěv tam zanikal, ale dál od pódia už byl zvuk o poznání lepší.

Foto: Jana Menčíková

[flagallery gid=64 name="Gallery"]