Vyhledávání

Punčové mámení

Venku to pomalu začíná vypadat jako v ruském filmu, teploty klesají čím dál níž a bez pořádného kulichu a rukavic se místo vánoční náladou nakazíme leda tak rýmou. Naštěstí je tu něco tak úžasného, hřejivého a voňavého jako je domácí punč. Ten nejlepší vynález z oblasti gastronomie pro zimní čas.

uprava

Na Horním i Dolním náměstí už je punčová sezóna v plném proudu. Napočítala jsem více než dvacet stánků, lákajících zákazníky, aby si u nich dali hrneček onoho horkého potěšení. Z letošní nabídky si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Dokonce i ten největší „Grinch“ se rozněžní, až si dá pravý Norimberský punč s lesním ovocem.

Ceny punčů vám výdaje nijak extrémně nenaruší, za jeden kelímek utratíte pětadvacet až třicet korun. Pro šetřílky, nebo pro pravidelné zákazníky jsou ještě stále k dispozici takzvané punčovky – předplacené kartičky na punče za zvýhodněnou cenu.

Já jsem si nejvíce oblíbila červené punče s různými druhy ovoce. Lesní směs, ananas, višně, pomeranč, jahody, maliny, borůvky, jablka – tím vším si můžete dochutit svůj nápoj dle libosti. V nabídce naleznete i punče bílé a pro milovníky naprosté klasiky mají i tradiční červený a bílý svařák. Ti, kterým je extrémní zima a samotný punč jim nestačí, ocení punče kombinované s rumem - osvědčený je Čertovský punč, oblíbený díky opravdu vysokému podílu rumu. Něžnější variantou je punč s amaretem, vaječným likérem nebo s cherry. Pro opravdu silné nátury je v nabídce i absintový punč – po něm už vám zima opravdu nebude a vánoční světýlka pro vás budou ten večer zářit o něco málo víc než jindy.

Na Horním náměstí si můžete odzkoušet chuť punčů napříč kulturním spektrem – od domácího Olomouckého punče, přes Moravský, Francouzský, Norimberský až po punč Finský. Na abstinenty a děti se nezapomnělo ani letos , čeká na ně samostatný stánek, který nabízí punč bez alkoholu a různé druhy punčů dětských.

Tak až půjdete přes náměstí, dopřejte si aspoň jednou to potěšení horkého modrého kelímku v rukách a užijte si ono pověstné olomoucké punčové mámení. 

foto: Eva Pětvalská