Vyhledávání

První den semestru je tady, na co se můžete těšit?

Startuje pondělí 22. září a většina oborů Univerzity Palackého dnes začíná s výukou. Kromě hromady informačních schůzek se ale chystá i spousta zábavy a my vám přinášíme krátké shrnutí, abyste nic nezmeškali!

V olomoucké vědecké knihovně se dnes rozbíhá Německý týden, který bude kromě přednášek zahrnovat i filmové projekce. Dnes to konkrétně bude film Westwind o dvojčatech, která se rozhodnou emigrovat z východního do západního Německa. Více o Německém týdnu si můžete přečíst tady, vstup na všechny aktivity je zdarma. 

Divadlo na cucky pořádá od sedmi na Wurmovce první lekci jógy, více se dozvíte zde.

10653473_823982617641804_7912776730313691741_n

Kino Metropol dnes nevysílá. V rámci projektu "Pomáháme městu" totiž na jeho prknech od 19 hodin vystoupí herci Moravského divadla Olomouc, kteří představí tragikomickou hru Královny, odehrávající se v jednom lázeňském pokoji. Představení je zdarma, ale míst rychle ubývá, proto je lepší zajistit si rezervaci.

V rámci projektu Zaparkuj proběhne ve Smetanových sadech komponovaný večer sestávající z divadelního představení, hudebního vystoupení a filmové projekce. Nejdříve se s Kabaretem na cucky představí Divadlo na cucky, následovat bude představení němého snímku Cesta na Měsíc z počátku 20. století. Dočkáte se i hudebního doprovodu Jana Plíhala. Začíná se v půl osmé, více si můžete přečíst na Facebooku projektu. 

Pokud to chcete pořádně rozjet, můžete se jít v osm večer podívat do S-Cube. Proběhne tam totiž Free Welcome Party. Těšit se můžete na dvě pódia, kde vystoupí Dentist a Bassbeat.cz dva bary i soutěž o ceny, k tomu navíc akční drinky za 30 až 35 korun. Pozadu nezůstane ani 15 minut music club, kde ve 20 hodin začne Semester Welcome! párty. 

 

A abychom nezapomněli, Helena v krabici dnes pořádá dnes od 17 hodin piknik pro všechny své fanoušky, redaktory a pro každého, kdo by se rád zapojil do naší činnosti! Vice se dozvíte na Facebooku akce. Moc rádi vás uvidíme!

Kam dnes vyrazíte? Podělte se s námi o svůj program do komentářů!

 Foto: Divadlo na cucky