Vyhledávání

Připravte si domácí rostlinné mléko. Výroba zabere pár minut

Neděle bývají líné. Abychom tu dnešní celou neproleželi na gauči, přesuňme se do kuchyně a pojďme trochu kouzlit. Přináším vám totiž první z řady vegan typů a receptů. Snad jsem vás neznepokojila, vegan však není sprosté slovo, je to jen jiný způsob života. Ráda bych vám ho přiblížila alespoň z pohledu strávníků.

V mnoha receptech budu uvádět spojení rostlinné mléko. Je to nápoj, který se dá použít naprosto stejně jako mléko živočišného původu od krav, koz, případně jiných zvířat.

Existuje více variant jak takové mléko  získat. Samozřejmě si ho můžete koupit. Prodává se jak v sušené, tak tekuté formě v několika příchutích. V regálech obchodů najdete kokosová, sójová, mandlová nebo třeba ovesná. Každé chutná trochu jinak a ne každé vám musí hned na poprvé zachutnat. Doporučuji jich vyzkoušet více. Nepříjemně překvapí však jeho cena, která vás donutí zaplakat, jako kdyby vaše peněženka měla uvnitř nakrájenou cibuli.

Money-friendly variantou je udělat si vlastní mléko doma. S přípravou je sice trocha práce a mléko nevydrží tak dlouho jako kupované, ale máte mnohem větší pole rozmanitosti a je vždy čerstvé. Jak na to?

K domácí výrobě potřebujete mixér, misku, sítko a plátýnko, které se dá jednoduše nahradit třeba silonkou či látkovým kapesníkem. Suroviny potřebné k výrobě jsou různorodé, záleží tedy na vás, na co máte právě chuť. Bavíme se zde například o mandlích, rýži, ovesných vločkách, kokosu, sóji nebo máku. Použít můžete ale i jiné ořechy, které seženete v obchodech – makadamové, lískové, kešu – a semena například slunečnic, sezamu, lnu.  

Vámi zvolenou surovinu namočíte do vody v poměru asi jedna ku dvěma či třem – jeden hrnek suroviny na dva až tři hrnky vody. Budete-li chtít mléko krémovější, vody uberete a naopak. Vločky, mák nebo strouhaný kokos stačí namáčet zhruba několik hodin. Ostatní tvrdé suroviny je lepší nechat v lázni do druhého dne.

Když máte namočeno, připravte si mixér a ve vámi zvoleném poměru přidejte surovinu a vodu. Pokud jste namáčeli přes noc, vodu raději kvůli lepší chuti vyměňte. Mixujte pár minut, záleží zejména na tom, z čeho mléko děláte. Pro větší výtěžnost doporučuji klidně nechat v mixéru i déle. Pokud chcete dodat mléku sladší chuť, namočte si na pár hodin zhruba čtyři datle na jeden jeden litr mléka a přidejte je do mixéru. Můžete ho dosladit také agáve sirupem či přidat vanilku.

20150227_193220

 

Poté si nachystejte misku se sítkem, které si vyložíte plátýnkem nebo kapesníkem a vzniklou tekutinu přefiltrujte.

20150227_194043

 

Mléko z misky přelijte trychtýřem nejlépe do skleněné karafy a dejte do lednice, kde vydrží tři až čtyři dny.

20150227_194900

 

Výroba není složitá, a když se do ní pustíte hned, můžete si už zítřejší ráno zpříjemnit domácím mlékem.

 

Foto: Hana Jínová

Hana Jínová

"Vedoucí" online vydání Heleny v krabici. Ztracený žurnalista, sakrastický historik, overthinker a nadšený milovník zvířat. Jako hlavní životní motto prezentuje "Peču, tedy jsem", pravda je ovšem jiná a dalo by se říct spíše, že má víc štěstí, jak rozumu. Což dokazuje i její bakalářský titul.