Vyhledávání

MENZA: Přílišné očekávání se v menze nevyplácí

Semestr plyne jako voda a já absolutně nevím, jak zvládnu naučit se do zápočtového testu všechny ty úvody do studia komunikace, filozofie a jiné velmi důležité áčkové předměty. V takových chvílích mám myšlenky typu: „Hodím se vůbec na tu školu? Nebude lepší jít do Amazonu, když teď zvyšují ty mzdy? Co se mnou bude?“ Naštěstí zůstávám i přes všechna ta úskalí pozitivní a i v těch nejkrušnějších časech se pokouším najít něco pěkného. V menze jsem to však minulé úterý nenašla.

Opět jsem zavítala do příjemné a klidné výdejny na Šmeralově koleji. V nabídce jsem si všimla zajímavé kombinace dušeného špenátu a kroket, které sama miluji víc než hranolky. Hned jsem se rozplývala nad představou těch zvenku křupavých, uvnitř jemných a na jazyku se rozplývajících smažených kuliček a řekla jsem si, že si je prostě musím dát! Alespoň jednou za čas. Přišla jsem k výdeji, přiložila ISIC a na talíř mi přistála kopa špenátu a nějaké smažené „cosi“ vzdáleně připomínající bramborové šišky.
 


Ty domácí krokety se občas jako šišky dělají, takže jsem se tím tvarem nenechala vůbec odradit. Třeba budou chutnat ještě lépe než ty zmražené, říkala jsem si a snažila se rozkrájet první kus. Šlo to hodně ztuha a už po rozkrojení jsem poznala, že to nebude to, co jsem čekala. Ochutnala jsem a necítila nic jiného než jen vysušený, neochucený bramborový knedlík ve strouhance. Má idea o výborných kroketách z menzy se tak roztříštila na tisíc kousků. Opravdu zklamání… Celé jídlo však bylo částečně zachráněno špenátem. Ten byl slaný akorát, a ještě výborně ochucený česnekem. Musím přiznat, že mi chutnal ještě více než ten od maminky (což bych jí ale do očí samozřejmě nikdy neřekla).

Závěrem – špenát byl výborný, ale krokety ala oschlé knedlíky ze včerejška v trojobalu to projely na plné čáře. Docela chápu, že chtějí v menze experimentovat s exotickými jídly – mně samotné dokonce chutná například kuřecí steak se švestkovou omáčkou, ale nechápu, proč musí experimentovat zrovna s přílohou k takové klasice, jakou je zrovna dušený špenát. Neznám nikoho, komu by bramborový knedlík nechutnal, tak proč ho vyměnili za knedlík ve tvaru šišky v trojobalu? A když už, tak proč ty šišky nazvali kroketami? Nemůžu hodnotit jinak, než 3 a to jen díky špenátu.

Bramborové krokety, dušený špenát, 35 Kč, konečná známka: 3

Petra Besedová

Stále ještě studentka žurnalistiky na UPOLu, se zájmem v hudbě, četbě, špatných filmech a dobrém jídle.