Vyhledávání

Prdí superhrdinové potichu?

Touha obdivovat někoho, kdo vyniká svými schopnostmi, zachraňuje planetu a do toho polyká oheň, ve člověku stále přetrvává. Nicméně idoly se v průběhu let mění. Pepek námořník už je dávno zapomenut, stejně tak Kanafásek či Bořek stavitel. Zato takový Bionicle robot nebo Iron Man je v dnešní době ten pravý hrdina i pro sedmileté. Do běžného života se tento fakt promítá různými způsoby.

Rozhovory s mým desetiletým bráškou by Forrest Gump možná přirovnal k bonboniéře – člověk nikdy neví, co na něj ten malý šibal vytáhne. Andílek s nebesky modrýma očima se nenápadně připlíží a v nestřežené chvíli své rodinné příslušníky zaskočí jednou z mnoha záludných otázek.

„Kačenko…?“ oslovil mě posledně. Tušila jsem, že se za nevinným oslovením skrývá rozhovor náročný na paměť a kreativitu, takže jsem se potřebovala psychicky připravit. Získávala jsem proto čas na svou stranu: „Chviličku počkej, prosím, musím dodělat večeři, ano?“

Zkoumavě se mi podíval pod ruce, potřeboval si ověřit, jestli opravdu dělám večeři – bylo vidět, že jeho otázka opravdu spěchá. Uznal, že asi nelžu, ale za minutu na mě znovu vyvalil kukadla: „Už, Kačenko?“ Usmála jsem se, jeho trpělivost rozhodně není bezbřehá. „Ano, povídej!“ odpověděla jsem.

Potěšeně se zaculil, nadechl se a vychrlil: „Jakou schopnost bys chtěla mít jako superhrdina?“ V duchu jsem se zarazila, nad tím jsem nikdy nepřemýšlela… A nejspíš to byla chyba. Spontánně a s notnou dávkou poťouchlosti jsem proto vyhrkla: „Prdět potichu!“

Chlapci se mezi obočím vytvořila malá vráska, jak se tázavě zamračil. „Cože? Prdět potichu?“ zmateně se zeptal. Samotnou mě pobavil můj výmysl, ale rozhodla jsem se dotáhnout tuhle legraci do konce: „No jasně, prdět potichu přece!“

„Ale to přece není žádná superschopnost! Vyber si něco jiného!“ naléhal, zklamaný z odpovědi, která se mu očividně nehodila do krámu. „Ale vždyť jsi mi dal na výběr z čehokoliv! A copak prdět potichu není superschopnost? Víš, jak se to může hodit?“ pobaveně jsem odpovídala. Zamračil se ještě víc – debata rozhodně nesměřovala ke 4x rychlejšímu metabolismu, který má Captain America. Dospělácky mě usměrnil: „Prostě si musíš vybrat něco jiného! Něco jako má Superman, když si roztrhne ten oblek a má na hrudníku ten znak!“ „Aha… Já že chlupy,“ vážně jsem opáčila, ale smích mě prozradil.

„S tebou se vůbec nedá mluvit o důležitých věcech!“ zavrhl mou osobu bráška a šel radši ty důležité věci probírat s druhým bráchou. Už za chvíli ke mně doléhala spojení jako „dlouhá chapadla s elektrickým proudem“, „super neprůstřelný oblek“ a „létání rychlostí světla“.

Zlaté prdění, pomyslela jsem si…

Fotografie: https://screenrant.com/superman-new-suit-comic/