Vyhledávání

Pozvánka: Život s autismem přiblíží Normální autistický film

Co je to vlastně ten autismus? Nějaký dokument o tomto onemocnění sbírá ocenění a Ty pořád netušíš, o co jde? V tom případě nás nech, abychom Tě pozvali na promítání tohoto snímku v Olomouci.

Asociace studentů speciální pedagogiky se do toho pustila s vervou. V aule Pedagogické fakulty můžete zhlédnout film o autismu, ale nejen to. Spolek pozval také iniciátora projektu Adventor, Michaela Roškaňuka s Aspergerovým syndromem, který po promítání povede besedu. Můžete se tedy zeptat i na věci, které v průběhu nezazní.

Samotný snímek vypráví o pěti autistech, pěti obdivuhodných dětech. Každé z nich vyniká v něčem jiném, ale společnost je charakterizuje jako nemocné a na to se snaží režisér také upozornit. Proč bychom měli děti, které jsou vlastně něčím výjimečné, stigmatizovat za to, co samy neovlivní?

Normální autistický film přijďte zhlédnout ve středu 22. února v 15 hodin. Vstupné je zdarma.

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=f3K8CMa0sg4Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/392801814416911/ Zdroj obrázků: www.ceskatelevize.cz
Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.