Vyhledávání

POZVÁNKA: Zdobení vánočních stromků a speciální prohlídky v Zoo Olomouc

Blíží se Štědrý den a lidé v zoo myslí v této době především na zvířata. Rádi by zpříjemnili Vánoce i těm volně žijícím, která mají v zimě o krmení nouzi. Rozhodli se je potěšit vánočním stromečkem, který ale nebude jen na okrasu  pochutnají si na něm ptáci, veverky a jiná zvířata. Zdobení se můžete zúčastnit i vy.


Místo baněk se budou 21. prosince od 10 hodin dopoledne v olomoucké zoo věšet na stromečky jablka, mrkve, lojové koule nebo třeba i šišky obalené v semínkách. Dům dětí a mládeže Olomouc bude zdobit již tradičně jako první, kterýkoliv návštěvník se ale může dle libosti přidat.

Co donést s sebou? Zapomenout byste neměli na kvalitně usušené pečivo či ovoce a zeleninu, tedy hrušky, jablka, mrkve, jeřabiny, popřípadě i krmnou řepu. Vhodné jsou také brambory bez slupek, kukuřice a hrách. Pokud jste na podzim sbírali popadané plody stromů, jako jsou žaludy, kaštany nebo bukvice, můžete donést i ty. Mezi ptačí pochoutky patří například lojové koule s usušeným hmyzem a šišky obalené v semínkách.

Vánoční stromečky budou umístěny na obchůzkové trase a možnost nosit zvířatům krmení bude trvat po celou zimu. Zároveň od 25. prosince obohatí program zoo komentované Večerní vánoční prohlídky, jež budou probíhat do 1. ledna (s výjimkou 31. prosince), a to dvakrát denně v 16 a 18 hodin bez nutnosti registrace.

FOTO: zoo-olomouc.cz

Zlata Mašindová

Výplňový text, než si autor doplní info.