Vyhledávání

POZVÁNKA: The Young Gods po 7 letech znovu zahrají v Olomouci

Po dlouhých 9 letech vydalo švýcarské industriální trio nové album Data Mirage Tangram a právě k této desce se váže i stejnojmenné evropské turné. Jedním z míst na jejich koncertní šňůře bude i olomoucký S-klub.


V Olomouci vystoupí v pondělí 2. 12. ve 20:00. Lístky seženete buď každý všední den od 13:00 do 17:00 přímo v S-klubu, nebo na stránkách predprodejolomouc.cz. Pokud se ptáte, jaká cena se platí za to, abyste mohli vidět šedovlasé Mladé bohy, tak je to rovných 500 Kč.

Členové skupiny byli v počátcích svého působení spíše průkopníky industriálního punku. Později experimentovali s čistě akustickými nástroji, zvuky amazonského pralesa nebo se šamanskými zpěvy, které aplikovali na techno. Jejich hudba zní jako hudební mix The Doors, punku a elektroniky. Ovlivnili například tvorbu U2 nebo Davida Bowieho. Jejich zvuková alchymie jde ruku v ruce s originálním nasvícením scény. Tedy aspoň koncerty v pražském Paláci Akropolis ukázaly, co lze očekávat od hudební formace vzniklé již v roce 1985.

Zpěvák Franz Treichler prozradil, jak bude vypadat letošní turné The Young Gods: „V posledních třech, čtyřech letech jsme na svých koncertech hráli směs toho, co jsme udělali v minulosti. Nyní budeme hrát nové věci, budeme je hrát celou hodinu. A možná na konci vystoupení, možná až v přídavcích zahrajeme pár klasických skladeb The Young Gods.“

Otázkou je, zda budete mít někdy opět možnost vidět tyto Švýcary mluvící francouzsky. Proto neváhejte a na koncert vyrazte, protože kombinaci jejich originální hudby se zajímavě laděným osvětlením a promítáním prostě musíte vidět na vlastní oči!

Foto: agentura Rachot

 

Marie Oulehlová

Výplňový text, než si autor doplní info.