Vyhledávání

POZVÁNKA: Rekremise Mimozem odhalí tajemství neznámé záře

Před pár dny kolovalo po sociálních sítích prazvláštní video. Skupinka mladých studentů rekreologie se při návratu z akce stala svědky něčeho neuvěřitelného. Z nebe se snesla obrovská záře, která následně narazila nedaleko party studentů, kteří se veselí právě vraceli domů. Meteorit, kus družice, vesmírné těleso? Nikdo neví, o co jde, a pár insta stories spustilo lavinu otázek. Po malých kouscích se začíná skládačka řešit a odhalení nás čeká již tento pátek 1. března. A vy můžete být u toho!


Za celou záhadou stojí studenti třetího ročníku rekreologie Fakulty tělesné kultury, kteří tímto chtějí nalákat na letošní již 26. ročník tradičního plesu alias Rekreflámu. Jak již originální pozvánka napovídá, nejedná se o tradiční ples s formalitkami, smokingy a snobskou atmosférou. Rekreflám je proslulý uvolněnou atmosférou hýřící veselím, které perfektně odráží charakter studentů tohoto dobrodružného oboru. To však neznamená, že celá akce je pořádaná takzvaně „na punk“.

„Rekreflám se od jiných plesů liší hlavně tím, že jeho organizace je zároveň i povinnou praxí studentů 3. ročníku Rekreologie na Fakultě tělesné kultury. Studenti řeší celý ples sami – od propagace přes sponzory až k výzdobě,“ prozradila Heleně organizátorka Alex Ženatá a.k.a. Operátorka Palubního Můstku. A ačkoliv se téma vesmíru, záhad ve stylu Akta X a UFO už může zdát profláknuté, rekreparta to vzala po svém a dala konceptu zcela nový, svěží rozměr. „Bylo nás víc, co přišli s vesmírným tématem. Se skvělým konceptem MIMOZEM přišla Anička, kterou téma a příběh plesu napadl před spaním,“ dodává Alex. Krátce poté se Facebookem začala šířit videa rekre-vesmírné posádky, jejich poznatků, palubních deníků a dalších drobných nápověd, která upoutala nejednoho diváka toužícího po pravdě.

A na co vše se mohou návštěvníci těšit? „Na programu je odstartování rakety do vesmíru, několik vystoupení domorodých obyvatelů planet, mezigalaktickou hru, tanec, hudbu a mnoho dalšího,“ vzkazuje Alex. A i když se jedná o mezigalaktickou misi, není nutné mít na sobě skafandr NASA. „I když to je vesmírná mise, dresscode je stejný jako na všech plesech – společenské oblečení,“ dodává. Palubní lístky na tuto legendární party ještě stále seženete v on-line předprodeji nebo pro last-minute cestovatele budou k dispozici i na místě. Na závěr ještě pár slov od operátorky Alex: „Ples je nejen pro studenty, ale i pro širokou veřejnost. Nasedněte s námi proto 1. 3. 2019 na palubu naší vesmírné lodi v prostorech Výstaviště Flora Olomouc. Těšíme se na vás!“

A Heleně nezbývá nic jiného, než všem účastníkům mise popřát šťastnou cestu! A pokud byste po tomto dobrodružství ještě neměli dost, v Retro klubu Tržnice je připravena velkolepá afterparty! ;)

Rekreflám 2019: 1. 3. 2019 / Výstaviště Flora Olomouc pavilon A / vstupenky v předprodeji i na místě:

  • Pondělí–Čtvrtek, 11–14 hodin, Univerzitní menza na Neředíně za 250 Kč
  • Nebo na webu https://bit.ly/2TUqbsD za 265 Kč
  • na místě za 300 Kč
  • VIP vstup 600 Kč

Odkaz na událost najdete zde.

Foto: Facebook

 

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥