Vyhledávání

Pozvánka: Předvalentýnský Open Mic

Pravidelné akustické večery v Divadle na cucky se vrací společně s novým semestrem. V předvalentýnském večeru v úterý 13. února nabídne Open Mic na cucky dvě smíšené dvojice a jednoho písničkářského solitéra.

Úterní večer zahájí Nosláva. To je pseudonym písničkáře, který se dle svých vlastních slov rozhodl prorazit hudební bariéru poměrně pozdě. V současnosti se tedy nejspíš snaží tento deficit dohnat, a tak za loňský rok vydal hned dvě alba (s názvy Láska má uši a Chemlonové srdce). Tím ale zdroje své inspirace nevyčerpal, protože letos na zmiňované nahrávky hodlá navázat dalšími poeticko-hudebními počiny.

Na Open Micu konaném v předvečer populárního svátku svatého Valentýna samozřejmě nesmí chybět ani ukázkový příklad hudební a zároveň také partnerské dvojice. Tou bude duo se seversky znějícím názvem Taaten, v jehož tvorbě se mísí osobitá poetika zpěvačky Kláry Slavíčkové a nápaditá kytarová aranžmá Aleše Macenauera. Aleš vystupuje také sólově pod pseudonymem Zapomělsem a jeho skladby už mohlo olomoucké publikum na jednom z předchozích večerů „otevřeného mikrofonu“ slyšet.

Hlavní hvězdou úterního programu bude písničkářská dvojice Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek. Brněnskému duu, kombinujícímu šanson, akustickou hudbu a jemnou elektroniku, loni vyšlo působivé album Soukromé písně. Nové album navazuje na předchozí společné počiny obou protagonistů a znovu tak pracuje s tichými náladami, intimními příběhy a akustickými barvami. Už samotný název desky vlastně hudbu dua vystihuje možná lépe než hudební přirovnání.

To ale nemusí být všechno, Open Mic a jeho publikum totiž vždy uvítá vystoupení nenahlášených hostů z publika a jejich autorskou tvorbu! Začátek vystoupení je plánovaný na 19:00, vstupné je 100 Kč. 

Foto: archiv Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.