Vyhledávání

POZVÁNKA: Pokáč vás přijede potěšit a pobavit svými písničkami

Český písničkář a kytarista Pokáč, pravým jménem Jan Pokorný, zavítá do naší krásné Olomouce a přiveze s sebou své nejznámější hity. Svým fanouškům se představí ve dnech 27. a 28. listopadu v S-klubu v rámci celorepublikového turné s názvem Úplně levej. Klub se pro diváky a fanoušky otevře v 18 hodin. Zpěvák svá vystoupení v obou dnech zahájí ve 20 hodin.


Jan „Pokáč“ Pokorný začínal svou muzikantskou kariéru jako textař u zpěváka Voxela. Jejich tvůrčí spojení dalo za vznik albům All Boom! a Motýlí efekt. Spolupráci navázal také se skupinou Mirai a s písničkářem Jakubem Děkanem. Mimo jiné je autorem hudebního doprovodu jedné z proslulých reklam s Aquababes a jako skalní fanoušek Sparty začal pro svůj tým psát od minulého roku písničky.

Jeho prvními počiny byla dvě demo alba. První z nich se jmenovalo Pekáč a vydal ho již ve svých 19 letech, druhé pak neslo název Pokák. První zveřejněné album, které pojmenoval Vlasy, získalo v roce 2017 zlatou desku. Letos uvedl na trh druhé album s názvem Úplně levej. Na kontě má tento písničkář a kytarista několik desítek skladeb. Na rozdíl od většiny ostatních popových šlágrů jsou jeho písně plné sarkasmu a nadsázky. Zpívá v nich nejčastěji o obyčejných věcech všedního života, které jsou všude kolem nás a nad kterými často ani nepřemýšlíme. To se odráží i v jejich názvech – Bezdomovecká, Nikde žádnej sníh nebo Co z tebe bude.

Pokáč je hodně aktivní na sociálních sítích. Jeho kanál na Youtube má 130 tisíc odběratelů, na Facebooku ho sleduje přes 35 tisíc lidí a na Instagramu má skoro 50 tisíc followerů. Právě prostřednictvím Instagramu se nedávno pochlubil s novým úspěchem. Kromě toho, že si ustlal postel, získal za album Vlasy platinovou desku a za nově vydané album Úplně levej zlatou desku. Gratulujeme!

A na závěr ještě jedna zajímavost o Honzovi – může se chlubit titulem Ing. Vystudoval softwarové inženýrství na ČVUT v Praze. Takže pokud si někteří ze studentů stále nejsou jistí svou budoucí kariérou, můžou si vzít příklad z Pokáče a vrhnout se na něco úplně jiného, než dělali dosud. 

 

Foto: oficiální youtube kanál Jana Pokorného, webové stránky S-Klubu

Jaromír Talák

Student univerzity Palackého. Internetový nadšenec. Miluji cestování, rád píšu a čtu.