Vyhledávání

POZVÁNKA: Olomouc rozezní hudba z filmových trháků

Pokud patříte mezi fanoušky filmové muziky, určitě by vás neměl minout orchestr Moravia Brass Band, který do Olomouce dorazí 29. listopadu v rámci svého projektu Film Music Tour. Posluchači si budou moci vychutnat hudbu z Pána prstenů, Pirátů z Karibiku, Bohemian Rhapsody nebo Indiana Jones – zazní však i písně z českých pohádek. Celá akce se uskuteční na Výstavišti Flora Olomouc a její zahájení proběhne v 19 hodin.


Posluchači se mohou těšit na skvělou hudební show ozvláštněnou velkou LED obrazovkou, která bude v pozadí promítat ukázky z filmů, z nichž orchestr vybral písně pro letošní ročník. Obrazovka také poskytne živé záběry dvou sólistů, Anny Julie Slováčkové a Milana Peroutky, spolu s žesťovým orchestrem Moravia Brass Band. V roli dirigenta se představí Chuhei Iwasaki.

Program je sestaven tak, aby potěšil i toho nejnáročnějšího posluchače, a je určen pro všechny věkové kategorie.

Moravia Brass Band je třicetičlenný orchestr hrající hlavně na žesťové a bicí nástroje. Jako skupina působí od roku 2017. Pilotní projekt Film Music Tour započali teprve minulý rok a odehráli v rámci něho 11 koncertů napříč celou republikou. Spokojené publikum si následně vyžádalo pokračovaní, a tak se orchestr letos v září vydal na další turné, avšak již s novým programem.

Anna Slováčková je známá česká zpěvačka, jejíž jméno je spojováno například s divácky oblíbenou soutěží Tvoje tvář má známý hlas, vysílanou na TV Nova. Před pěti lety si zahrála hlavní postavu v pohádkovém muzikálu Sněhová královna v Divadle Hybernia, kde měla nejvíce výstupů. V Divadle Kalich pak ztvárnila roli Rózi v muzikálu Krysař.

Soutěže Tvoje tvář má známý se zúčastnil i druhý sólista Milan Peroutka, který je frontmanem kapely Perutě. Diváci ho ale mohou znát i z českých seriálů, jako je Ordinace v růžové zahradě nebo Gympl s (r)učením omezeným. Kromě toho od letošního roku moderuje s Nikolou Čechovou známý pořad Snídaně s Novou.

Pokud vás hudební show zaujala, nenechte si ji ujít. Vstupenky na akci je možno zakoupit na stránkách www.moraviabrassband.cz.

 

Foto: informuji.cz

Vendula Kryštofová

Studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého. Milovnice hudby (hlavně z české a slovenské scény) a i přesto, že na první pohled vypadá jako tichý nemluva, je to ten nejvíce ukecaný člověk, kterého jste kdy potkali.