Vyhledávání

POZVÁNKA: Olomouc opět prozáří lampiony

Opět po roce se Olomoučtí mohou těšit na lampionový průvod, který se bude konat v pondělí 28. října. Zájemci si zároveň budou moci poslechnout i skvělou muziku a trochu si zatancovat.

Celá slavnost započne programem, který nese název 100 let Velké Olomouce aneb Veselý let stoletím. Diváci v jeho rámci zhlédnou multižánrové představení, které ponese prvky kabaretu i tance. Účinkující v něm živou hudbou a skeči zpracují významné události, které proběhly v uplynulém století na území Olomouce, ale nejen v ní.

Poté ve čtyři hodiny odpoledne na Horním náměstí vystoupí mladý orchestr Red Socks Orchestra. V jejich repertoáru najdeme nespočet různých žánrů od taneční hudby třicátých let přes funk, pop, rock’n'roll až po současné hity.

Následně o půl šesté na stejném místě začne samotný lampionový průvod, který bude pokračovat Kateřinskou ulicí k Bezručovým sadům až na Žižkovo náměstí. Tam se nakonec přesně v šest hodin rozezní Vojenská hudba Olomouc. Poté proběhne skládání věnců k pomníku T. G. Masaryka a celou akci zakončí velkolepý ohňostroj, na který se budou určitě těšit i ti nejmenší.

Zdroj obrázku: kultura-hranice.cz

Vendula Kryštofová

Studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého. Milovnice hudby (hlavně z české a slovenské scény) a i přesto, že na první pohled vypadá jako tichý nemluva, je to ten nejvíce ukecaný člověk, kterého jste kdy potkali.