Vyhledávání

POZVÁNKA: Nechte se podmanit krásným hlasem (nejen) barda Jana Řepky

Už příští týden proběhne již 28. Open Mic na cucky. Tentokrát se vám představí bard Jan Řepka, kytarista Lubomír Vaňka, občasný komik Šrája a frontman olomoucké kapely Tomáš Krejčiřík. Písničkářský večer se bude konat v pondělí 25. března od 19 hodin v Divadle na Cucky. Hudební nadšenci se mají na co těšit.


Jako host tohoto Open Mic vystoupí Jan Řepka, umělec nominovaný na cenu Anděl, a to za antologii 36 písní švýcarského zpěváka Maniho Mattera. Kromě toho se také může pochlubit přeloženými písničkami od německého zpěváka a skladatele Gerharda Gundermanna. Pokud jste fanoušci autorské hudby, nemusíte se strachovat – určitě zazní i písně samotného Řepky. Na začátek koncertu vystoupí Tomáš Krejčiřík, frotman olomoucké indie-folk-rockové kapely Hope Astronaut. Kromě něj se vám představí Petr Šrajer alias Šrája, který je sice jinak hitmaker, ale tentokrát zpestří scénu svými stand-upy. Jako třetí zazpívá kytarista kapely Kofe@Vlna Lubomír Vaněk. Pokud se chcete o vystupujících dozvědět více, doporučuji vám projet si je na bandzone.cz, kde si můžete poslechnout i některé jejich skladby. Co kromě vystoupení hudebníků potěší, bude i přijatelná cena 50 Kč. Pokud si chcete lístky předobjednat, udělejte tak na stránkách Divadla na cucky v sekci Rezervace

Cílem Open Mic je bližší seznámení posluchačů s autorskou tvorbou hudebníků a případné utvoření nových komunit a uskupení. Tradice tohoto konceptu sahají až do 60. let 20. století, kdy k podobným představením docházelo na newyorské scéně v Greenwich Village. Tehdy se jich zúčastnili i takoví velikáni jako Paul Simmons nebo Bob Dylan.

Abyste náhodou na představení nezapomněli, můžete si ho nastavit do připomenutí na Facebooku. Pro informace o budoucích akcích Open Mic na cucky pak navštivte jejich facebookové stránky.

 

Foto: Facebook události, archiv Jana Řepky

Jaromír Talák

Student univerzity Palackého. Internetový nadšenec. Miluji cestování, rád píšu a čtu.