Vyhledávání

POZVÁNKA: Mediální (r)evoluce je tady!

Novinařina je v nesnázích. Verbální útoky na novináře, nedůvěra v média a snaha o jejich zestátnění. Předseda vlády v demisi má vliv na jeden z největších mediálních domů v České republice. Co s tím? O tom se bude diskutovat 3. dubna na Katedře mediálních a kultrurálních studií a žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci.

 

V úterý se uskuteční Studentská žurnalistická konference na téma Novinařina v nesnázích. Těšit se můžete na některé osobnosti české mediální scény. Pozvání přijali komentátor a šéfreportér Seznam Zpráv Jindřich Šídlo, šéfredaktor týdeníku Reflex Marek Stoniš, šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marel Wollner, komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk, ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka, datový žurnalista Jan Cibulka nebo komentátor serveru Aktuálně.cz a reportér pořadu Reportéři ČT Jan Moláček.

Program bude probíhat od 11 do 18 hodin a zúčastnit se můžete třeba workshopu na téma „Manipulace dat“ nebo „Žurnalistika na sociálních sítích“. „Od workshopů mohou návštěvníci očekávat hlavně pohled novinářů z praxe. S Jindřichem Šídlem budou moct diskutovat o žurnalistice na internetu, s Janem Cibulkou zase o sbírání dat pro různé grafy a o manipulaci s nimi,“ přiblížila nám Martina Lusková, spoluorganizátorka studentské konference. Od 14 hodin bude probíhat panelová diskuze právě s názvem „Novinařina v nesnázích“ a celý den uzavře neformální diskuze „Zachraňme novinařinu“.

Na Studentskou žurnalistickou konferenci naváže následující den konference doktorandů s tématem „Média a kultura v digitální době“. V rámci konference o nových médiích se uskuteční hned několik zajímavých bloků, jako například „Populární média“, „Sociální sítě“ nebo „Média a žurnalisté“. Obě konference jsou propojeny společným názvem MEDIÁLNÍ (R)EVOLUCE.

„Je to zaštiťující název pro obě konference. Naše konference ,Novinařina v nesnázích' se snaží reagovat na neustálé útoky, především od politiků a jiných vysokých funkcionářů na novináře a zároveň se bude snažit o ,sebekritiku' novinářské práce. Konference doktorandek je zase o nových mediích. Tohle propojení nám přišlo zajímavé – revoluce jako změna a evoluce jako vývoj. Obě konference se v tomto hodně prolínají,“ říká Lusková.

Přijďte si poslechnout zajímavé příspěvky a pobavit se o tom, co nám média přinášejí. Vstupné na celý program je zdarma, potřeba je se pouze registrovat. Jak na to zjistíte na facebookové události.

 

FOTO: událost na Facebooku

Aneta Barcziová

Jsem milovník koncertů, spontánních výletů a nočního bloudění ulicemi. Můj život je plný hloupých rozhodnutí a nepromyšlených činů. Nikdy nevím co chci. Učím se žít a věřím, že co se má stát se prostě stane.